Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i7 12800HX та AMD Ryzen 9 7945HX3D — це протистояння архітектур Alder Lake та Zen 4 з технологією 3D V-Cache. Обидва процесори призначені для потужних ігрових та робочих ноутбуків, але мають різний підхід до продуктивності. Intel пропонує гібридну архітектуру з продуктивними та енергоефективними ядрами, тоді як AMD робить ставку на максимальну багатопотокову потужність та ігрову швидкість завдяки додатковому кешу. Розглянемо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D випереджає Intel Core i7 12800HX майже в усіх сценаріях: він на 40% швидший у багатоядерному Cinebench R23 (33538 проти 20012 балів) та на 80% у Passmark (57797 проти 32122). Завдяки 3D V-Cache цей процесор забезпечує вищу ігрову продуктивність та кращу роботу з архівуванням (1600 MB/s проти 1080 MB/s). Однак Intel Core i7 12800HX може бути виправданим вибором для бюджетніших конфігурацій, де не потрібна максимальна багатопотокова швидкість. Якщо ваш пріоритет — ігри та ресурсомісткі задачі, обирайте Ryzen 9 7945HX3D.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX3D набирає 33538 балів у Cinebench R23, що на 68% більше, ніж 20012 у Intel Core i7 12800HX.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7945HX3D має вищий результат у Geekbench 6 (2890 проти 2454), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • Кеш-пам'ять: 3D V-Cache у AMD забезпечує кращу ігрову продуктивність і прискорює завдання, чутливі до об'єму кешу, як-от архівування (1600 MB/s проти 1080 MB/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ryzen 9 7945HX3D досягає вищої продуктивності без значного збільшення енергоспоживання.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7945HX3D отримує 72 бали проти 43 у Intel, що робить його кращим для роботи без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 33538

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 18224

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 83.6 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 110M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 43.1M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 394.9 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1773 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 24.3B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3734 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 57797

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.0 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 20x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки технології 3D V-Cache, яка зменшує затримки доступу до пам'яті. У бенчмарках він випереджає Intel Core i7 12800HX на 10-15% в ігрових сценаріях.

Чи варто вибирати Intel Core i7 12800HX замість AMD Ryzen 9 7945HX3D?

Intel Core i7 12800HX може бути вигіднішим за ціною, але значно поступається в багатопотокових завданнях. Якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте максимальної продуктивності, Intel — прийнятний вибір.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 12800HX чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Однак AMD Ryzen 9 7945HX3D забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у робочих навантаженнях.

У чому перевага AMD Ryzen 9 7945HX3D над Intel Core i7 12800HX у робочих задачах?

AMD виграє у компіляції коду (198.6 Klines/sec проти 107.9), архівуванні (1600 MB/s проти 1080) та трасуванні променів (45 Mpixels/sec проти 26.5). Це робить його кращим для розробників та 3D-художників.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX3D має вищу оцінку інтегрованої графіки (72 проти 43), що дозволяє комфортно працювати з відео та простими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.