Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та Apple M4 Pro (12-Core) — це два потужні процесори, які належать до різних архітектурних світів. Перший — флагманський мобільний чип Intel 12-го покоління, орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки. Другий — представник новітньої лінійки Apple M4, створений для MacBook Pro та Mac mini. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i7 12800HX за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 3846 проти 2454) та енергоефективністю. Він також демонструє кращі результати в більшості синтетичних тестів, таких як обробка фото, стиснення файлів та компіляція коду. Водночас Intel Core i7 12800HX пропонує вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (20012 проти 19691) і кращу інтегровану графіку для ігор. Якщо вам потрібна максимальна автономність та швидкість у творчих завданнях — обирайте M4 Pro. Для ігор та сумісності з Windows — Intel.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Apple M4 Pro на 57% швидший у Geekbench 6 (3846 проти 2454), що забезпечує миттєвий відгук у повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність: Intel i7 12800HX має невелику перевагу в Cinebench R23 (20012 проти 19691), але M4 Pro лідирує в Geekbench 6 (20093 проти 13929).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M4 Pro досягає цього завдяки архітектурі ARM, що забезпечує довшу автономність у MacBook.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має вищий рейтинг (63 проти 43), що робить його кращим для відеомонтажу та рендерингу, хоча для ігор обидва поступаються дискретним GPU.
  • Дата виходу: Intel Core i7 12800HX вийшов у травні 2022 року, а Apple M4 Pro — у жовтні 2024 року, що пояснює технологічну перевагу останнього.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 19691

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 20093

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 83.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 110M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 43.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 22.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 394.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 1773 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 24.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3734 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.0 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 12800HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та більшій кількості оптимізованих ігор. Однак для ігор на Mac з M4 Pro також доступна значна кількість тайтлів, особливо через Rosetta 2.

Чи варто купувати Mac з Apple M4 Pro замість ноутбука з Intel Core i7 12800HX?

Так, якщо вам потрібна висока продуктивність у творчих завданнях (відеомонтаж, програмування) та тривала автономність. Intel підійде тим, хто потребує сумісності з Windows-екосистемою.

Який процесор швидше компілює код: Intel Core i7 12800HX чи Apple M4 Pro?

Apple M4 Pro значно швидший: 162.6 Klines/sec проти 107.9 Klines/sec у Intel. Це робить його кращим вибором для розробників.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M4 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу роботу MacBook від батареї.

Який процесор кращий для роботи з фото та відео?

Apple M4 Pro виграє в обробці фото (196.9 images/sec проти 121.4) та фону (85.1 images/sec проти 57.3). Він також має кращу інтегровану графіку, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.