Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 12800HX vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 12800HX та Apple M4 Pro (14-Core) — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на ігрові ноутбуки та робочі станції на Windows, другий — флагманський чип Apple 2024 року для MacBook Pro. Порівняємо їх за ключовими параметрами: енергоефективність, однопотокова та багатопотокова продуктивність, інтегрована графіка та результати в популярних бенчмарках.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) значно випереджає Intel Core i7 12800HX майже в усіх аспектах: однопотокова продуктивність вища на 43% (Geekbench 6), багатопотокова — на 60%, а енергоефективність на максимальному рівні. M4 Pro також демонструє кращі результати в обробці зображень, компіляції коду та рендерингу. Однак i7 12800HX залишається гідним вибором для Windows-систем, де потрібна висока багатопотокова продуктивність за нижчою ціною.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має на 29% вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (2249 проти 1786), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • У Geekbench 6 багатоядерний показник M4 Pro (22271) на 60% вищий, ніж у i7 12800HX (13929), що дає перевагу в ресурсомістких задачах.
  • M4 Pro майже вдвічі швидше стискає файли (2260 MB/s проти 1080 MB/s) і компілює код (183 Klines/s проти 107.9 Klines/s).
  • Intel Core i7 12800HX поступається в енергоефективності: хоча обидва мають 100 балів у цій категорії, M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват.
  • M4 Pro вийшов на 2,5 роки пізніше (жовтень 2024 проти травня 2022), що пояснює його технологічну перевагу та новішу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 20012 23433

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 107.9 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 339.9 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 403.3 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 243.3 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 121.4 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 26.5 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2454 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 13929 22271

PassMark

Integer math 111.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 83.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 110M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 43.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 22.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 394.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 1773 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 24.3B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3734 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 32122 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-12800HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.0 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 24 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 25 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2560
TMUs 16 160
ROPs 8 80
Обчислювальні блоки 32 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 12800HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 12800HX чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 12800HX краще підходить для ігор через сумісність з Windows та більшу кількість оптимізованих ігор. Apple M4 Pro має потужнішу графіку, але бібліотека ігор на macOS обмежена.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 12800HX на Apple M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або програмуванням — M4 Pro пропонує до 60% вищу багатопотокову продуктивність і значно кращу енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Apple M4 Pro значно потужніший у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 багатоядерний — 22271 проти 13929, що робить його кращим вибором для важкої багатозадачності.

Чи підходить Intel Core i7 12800HX для професійної роботи?

Так, він досі актуальний для Windows-систем, де потрібна висока продуктивність у компіляції, рендерингу та обробці даних, хоча M4 Pro пропонує кращі показники.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.