Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs AMD Ryzen 3 5300U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та AMD Ryzen 3 5300U — це два процесори для тонких ноутбуків, які суттєво відрізняються за архітектурою та продуктивністю. Перший належить до лінійки Alder Lake-P (2022 рік) і пропонує гібридну архітектуру з 14 ядрами, тоді як другий — представник серії AMD Ryzen 5000 (2021 рік) із 4 ядрами Zen 2. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями: багатозадачністю, рендерингом чи повсякденною роботою.

Короткий висновок. Intel Core i7 1280P значно випереджає AMD Ryzen 3 5300U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 11666 vs 4637) та однопотоковими тестами (Geekbench 6 одноядерний: 2325 vs 1467). Завдяки 14 ядрам і 20 потокам він краще підходить для важких робочих навантажень — компіляції коду, рендерингу та обробки фото. Водночас Ryzen 3 5300U демонструє гідну енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому аспекті), але суттєво поступається в ігрових сценаріях через слабшу інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність — обирайте Intel, для базових офісних завдань і тривалої автономності — AMD.

Основні відмінності

  • Кількість ядер і потоків: Intel Core i7 1280P має 14 ядер (6 P-ядер + 8 E-ядер) та 20 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 5300U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає Intel перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність: Intel виграє в Geekbench 6 (2325 vs 1467) та Cinebench R23 (1651 vs 1119), що важливо для швидкої роботи в браузері та офісних програмах.
  • Багатопотокові бенчмарки: У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (11666) більш ніж удвічі вищий за AMD (4637), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 31 бал проти 19 у AMD, що підтверджується тестами Background blur (47.9 vs 26.3 images/sec) — i7 краще підходить для легких ігор та обробки зображень.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Ryzen 3 5300U споживає менше (TDP 15 Вт проти 28 Вт у Intel), що забезпечує довшу автономність у бюджетних ноутбуках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1119
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 4637

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 363 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 86.4 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 138.7 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 125.9 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 26.3 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 7.05 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 1467
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 4455

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 30.1 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 17.9 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 14.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 133.1 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 423 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 8.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 2350
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 9677

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Lucienne)
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 1,8 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.8 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 26x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 6
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 768 384
TMUs 48 24
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 96 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт AMD Ryzen 3 5300U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1280P чи AMD Ryzen 3 5300U?

Intel Core i7 1280P краще завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці (31 бал проти 19). Він забезпечує вищий FPS у легких іграх, тоді як Ryzen 3 5300U більше підходить для базових завдань.

Чи варто обирати AMD Ryzen 3 5300U для роботи з відео?

Ні, для відеомонтажу краще Intel Core i7 1280P, оскільки він має значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 11666 vs 4637) і швидше обробляє рендеринг (Ray tracing: 20.9 vs 7.05 Mpixels/sec).

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 3 5300U споживає менше енергії (TDP 15 Вт), що робить його кращим вибором для ноутбуків із тривалою автономністю.

Чи вистачить AMD Ryzen 3 5300U для щоденних завдань?

Так, для серфінгу, роботи з документами та перегляду відео його продуктивності достатньо. Однак для важких програм, як-от компіляція коду або обробка фото, Intel Core i7 1280P буде значно швидшим (Photo processing: 85.7 vs 41.6 images/sec).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i7 1280P має потужнішу інтегровану графіку (31 бал проти 19), що підтверджується тестами Background blur (47.9 vs 26.3 images/sec) та Ray tracing (20.9 vs 7.05 Mpixels/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.