Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та AMD Ryzen 7 5800X3D — два потужні процесори 2022 року, які належать до різних архітектур і призначені для різних сценаріїв використання. Перший створений для мобільних пристроїв, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 1280P виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1651 проти 1453) та енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і завдань, де важлива швидкість одного потоку. AMD Ryzen 7 5800X3D, завдяки 3D V-Cache, демонструє кращу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 14804 проти 11666) та вищі показники в компресії файлів і обробці PDF. Якщо вам потрібен мобільний процесор для роботи та мультимедіа — обирайте Intel. Для ігор та ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 1280P випереджає AMD Ryzen 7 5800X3D у Cinebench R23 (1651 проти 1453) та Geekbench 6 (2325 проти 2113), що дає перевагу в швидкодії повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5800X3D значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 14804 проти 11666, Passmark 28304 проти 20431 — ідеально для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Intel споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, тоді як AMD розрахований на настільні системи з вищим TDP.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5800X3D має кращий рейтинг (38 проти 31), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти, хоча обидва не призначені для серйозних ігор.
  • Спеціалізовані завдання: AMD лідирує в компресії файлів (1240 MB/s проти 711.9) та обробці PDF (316.9 проти 294 Mpixels/s), а Intel — у Clang компіляції (94.4 проти 80.7 Klines/s) та обробці тексту (235 проти 205.9 pages/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 14804

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 11198

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1,8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

AMD Ryzen 7 5800X3D краще підходить для ігор завдяки 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у важких ігрових сценах. Intel Core i7 1280P також може впоратися, але його мобільна архітектура обмежує потужність.

Чи підходить Intel Core i7 1280P для ноутбука?

Так, Intel Core i7 1280P створений спеціально для мобільних пристроїв, забезпечуючи високу одноядерну продуктивність та енергоефективність, що ідеально для роботи в дорозі.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 7 5800X3D демонструє вищу багатопотокову продуктивність у бенчмарках, як-от Cinebench R23 (14804 проти 11666), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 7 5800X3D без дискретної відеокарти?

Так, але його інтегрована графіка слабка для сучасних ігор. Для базових завдань, як-от перегляд відео, він підійде, але для ігор потрібна окрема відеокарта.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core i7 1280P споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, тоді як AMD Ryzen 7 5800X3D потребує більше енергії для настільної системи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.