Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs AMD Ryzen 7 7735HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P і AMD Ryzen 7 7735HS — два популярні процесори для тонких та потужних ноутбуків. Перший вийшов у лютому 2022 року, другий — у січні 2023-го. Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але відрізняються архітектурою та підходами до навантажень. Core i7 1280P пропонує кращу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 7 7735HS лідирує в багатопотокових завданнях. Розберімося, який з них краще підійде для ваших потреб.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність, але орієнтовані на різні сценарії. Intel Core i7 1280P виграє в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний — 1651 проти 1546), що робить його кращим для ігор та швидких реакцій інтерфейсу. AMD Ryzen 7 7735HS, своєю чергою, показує значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний — 13598 проти 11666) та швидкість стиснення файлів (1023.1 MB/s проти 711.9 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у важких обчисленнях — обирайте AMD, для збалансованих завдань із перевагою в однопотоку — Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1280P випереджає AMD Ryzen 7 7735HS у тестах Cinebench R23 (1651 vs 1546) та Geekbench 6 (2325 vs 2123), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7735HS значно потужніший у багатоядерних завданнях — Cinebench R23 багатоядерний 13598 проти 11666 у Intel, що робить його кращим для відеомонтажу, рендерингу та компіляції.
  • Швидкість стиснення файлів: AMD лідирує з показником 1023.1 MB/s проти 711.9 MB/s у Intel, що важливо для роботи з архівами та великими даними.
  • Компіляція коду (Clang): Intel Core i7 1280P швидший — 94.4 Klines/sec проти 70.9 Klines/sec у AMD, що може бути критичним для розробників програмного забезпечення.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7735HS має трохи вищий бал (34 vs 31), що може забезпечити кращу продуктивність у простих графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1546
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 13598

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 1023.1 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 70.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 213.6 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 301.7 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 212.8 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 43.7 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 84.2 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 9969

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 88.4 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 49.3 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 61M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 31.2M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 19 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 302.8 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 1119 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 3351
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 23942

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1,8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,75 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 768
TMUs 48 48
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт AMD Ryzen 7 7735HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 1280P чи AMD Ryzen 7 7735HS?

Intel Core i7 1280P має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1651 проти 1546), що зазвичай дає перевагу в іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та налаштувань TDP.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 7735HS для рендерингу та відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 7 7735HS значно кращий у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний 13598), що робить його ідеальним для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних обчислень.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Intel Core i7 1280P швидше компілює код (Clang 94.4 Klines/sec проти 70.9), тому він може бути кращим вибором для розробників, які часто збирають проекти.

Який процесор новіший і чи варто обирати його через свіжість?

AMD Ryzen 7 7735HS вийшов у січні 2023 року, майже на рік пізніше за Intel (лютий 2022). Новіша архітектура може означати кращу підтримку сучасних технологій, але різниця в продуктивності залежить від завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.