Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужних процесори для ноутбуків, орієнтовані на різні сегменти. Перший вийшов у лютому 2022 року, другий — у січні 2023-го. Якщо i7 1280P пропонує збалансовану енергоефективність для ультрабуків, то Ryzen 9 7945HX орієнтований на максимальну продуктивність у важких завданнях. Порівняємо їхні характеристики, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i7 1280P у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 34333 проти 11666) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2955 проти 2325). Він також демонструє кращі результати в ігрових та рендер-тестах. Однак i7 1280P має вищу енергоефективність (100 балів) і може бути кращим вибором для тонких ноутбуків, де важливі автономність та помірне тепловиділення. Для важких робочих станцій та ігор — Ryzen 9 7945HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX майже втричі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (34333 проти 11666), що робить його ідеальним для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2955 проти 2325) та Passmark одноядерному (4057 проти 3328), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX має вищий бал (68 проти 31), що забезпечує кращу роботу з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i7 1280P споживає менше енергії завдяки архітектурі Alder Lake, що робить його придатним для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу: Ryzen 9 7945HX новіший (2023 проти 2022), що відображається в сучаснішій архітектурі та вищих показниках у бенчмарках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 34333

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 20188

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 1,8 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1280P чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2955 проти 2325) та потужнішій інтегрованій графіці.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1280P для роботи з відео?

Так, але лише для легкого монтажу. Для професійної обробки відео та рендерингу Ryzen 9 7945HX значно швидший (Cinebench R23 багатоядерний: 34333 проти 11666).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів енергоефективності, але Intel Core i7 1280P споживає менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7945HX для ноутбуків?

Так, але він вимагає потужного охолодження через високе тепловиділення. Його краще використовувати в ігрових або робочих станціях.

Який процесор краще для багатозадачності?

AMD Ryzen 9 7945HX значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 54663 проти 20431), що дозволяє одночасно запускати важкі програми.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.