Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs AMD Ryzen AI 9 HX 375

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та AMD Ryzen AI 9 HX 375 — це два потужні мобільні процесори, які змагаються за місце в сучасних ноутбуках. Перший вийшов у 2022 році та належить до лінійки Alder Lake, другий — свіжий представник 2024 року з архітектурою Zen 4 та вбудованим NPU для завдань штучного інтелекту. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно випереджає Intel Core i7 1280P за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність, інтегрована графіка та швидкість обробки даних. Він пропонує майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6. При цьому обидва процесори мають однакову високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для роботи, творчості чи ігор, Ryzen AI 9 HX 375 — очевидний вибір. Intel Core i7 1280P може бути актуальним для бюджетніших ноутбуків або якщо ви не потребуєте екстремальної потужності.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen AI 9 HX 375 має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 21712 проти 11666 у Intel, що майже вдвічі більше.
  • Однопотокова продуктивність також на користь AMD: Geekbench 6 одноядерний — 2868 проти 2325, що дає приріст близько 23%.
  • Інтегрована графіка AMD Ryzen AI 9 HX 375 оцінюється в 100 балів проти 31 у Intel, що робить її значно кращою для ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки файлів: AMD стискає 1200 MB/сек проти 711.9 MB/сек у Intel, що прискорює роботу з архівами та великими даними.
  • AMD Ryzen AI 9 HX 375 новіший (липень 2024) та оснащений вбудованим NPU для прискорення завдань штучного інтелекту, чого немає у Intel Core i7 1280P (лютий 2022).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1988
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 21712

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 1200 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 123 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 311.6 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 462.6 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 296 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 65.3 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 123.2 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 29.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2868
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 14865

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 52 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 89M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 24.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 13.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 222.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1462 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3328 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 24 липня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 5 (Strix Point)
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 890M

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 1,8 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 8
Потоковий 8 16
Частота 1.3 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 20x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) AMD Radeon 890M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2900 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 40
Обчислювальні блоки 96 16
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 5,94 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт AMD Ryzen AI 9 HX 375
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1280P чи AMD Ryzen AI 9 HX 375?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 має значно потужнішу інтегровану графіку (100 балів проти 31), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. Для сучасних ігор на середніх налаштуваннях AMD буде значно продуктивнішим.

Чи варто купувати Intel Core i7 1280P у 2025 році?

Intel Core i7 1280P все ще може бути хорошим вибором для бюджетних ноутбуків або базових завдань, але якщо вам потрібна висока продуктивність для роботи чи ігор, краще розглянути новіші моделі, такі як AMD Ryzen AI 9 HX 375.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони споживають приблизно однакову кількість енергії відносно своєї продуктивності, хоча AMD забезпечує значно вищу швидкість.

Для яких завдань підходить AMD Ryzen AI 9 HX 375?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 ідеальний для ресурсомістких завдань: відеомонтаж, 3D-моделювання, компіляція коду, робота з великими архівами та ігри. Завдяки NPU він також прискорює завдання штучного інтелекту, як-от обробка зображень чи голосові помічники.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen AI 9 HX 375 значно швидший: обробка фото — 123.2 зображення/сек проти 85.7, фоновий розмиття — 65.3 проти 47.9. Для відеомонтажу та рендерингу AMD також має перевагу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.