Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та Apple M1 Ultra — два процесори з різною архітектурою та цільовим призначенням. Перший створений для мобільних пристроїв із гібридною архітектурою, другий — флагманський чип Apple для професійних робочих станцій. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, багатопотокову продуктивність, інтегровану графіку та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 1280P у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (23841 проти 11666), Geekbench 6 (18530 проти 10823) та Passmark (41175 проти 20431). Він також має кращу інтегровану графіку (53 проти 31) та вищу швидкість у стисненні файлів, компіляції та обробці фото. Однак i7 1280P демонструє вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1651 проти 1510) і пропонує гнучкість платформи x86. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність та енергоефективність — обирайте M1 Ultra. Для мобільних ноутбуків із сумісністю з Windows — i7 1280P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (23841 проти 11666) та Passmark (41175 проти 20431).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra отримує 53 бали проти 31 у i7 1280P, що забезпечує кращу роботу з відео та 3D.
  • Одноядерна продуктивність: i7 1280P трохи випереджає в Cinebench R23 (1651 проти 1510), але M1 Ultra лідирує в Geekbench 6 (2436 проти 2325).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість компіляції та стиснення: M1 Ultra обробляє 189 Klines/sec у Clang та 2000 MB/sec у стисненні файлів, що вдвічі більше за i7 1280P.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 23841

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 18530

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i7-1280P APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 1,8 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.3 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Apple M1 Ultra забезпечує значно вищу багатопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу та роботи з великими файлами.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 1280P з Apple M1 Ultra за енергоефективністю?

Обидва процесори мають високий бал енергоефективності (100), але M1 Ultra досягає кращої продуктивності на ват, що особливо помітно в багатопотокових завданнях.

Який процесор швидше в одноядерних завданнях?

Intel Core i7 1280P показує вищий результат у Cinebench R23 (1651 проти 1510), але в Geekbench 6 лідирує M1 Ultra (2436 проти 2325). Різниця незначна.

Для яких сценаріїв краще обрати Intel Core i7 1280P?

i7 1280P підходить для мобільних ноутбуків, де потрібна сумісність з Windows, гнучкість платформи x86 та хороша одноядерна продуктивність для повсякденних завдань.

Чи варто купувати Apple M1 Ultra у 2025 році?

Так, M1 Ultra залишається потужним рішенням для професійних завдань, таких як компіляція, рендеринг та обробка медіа, завдяки високій багатопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.