Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i7 1280P та Apple M4 (8-Core) — це двобій двох архітектур: x86 та ARM. Intel Core i7 1280P вийшов у 2022 році та пропонує 14 ядер (6 продуктивних + 8 енергоефективних) з частотою до 4,8 ГГц. Apple M4 (8-Core) дебютував у 2024 році та має 8 ядер (4 продуктивних + 4 енергоефективних) з частотою до 4,41 ГГц. Обидва процесори призначені для ноутбуків, але суттєво відрізняються за енергоефективністю, однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) випереджає Intel Core i7 1280P за загальним рейтингом (71 проти 55) завдяки значно кращій однопотоковій продуктивності (90% проти 63%) та інтегрованій графіці (63% проти 31%). У Geekbench 6 M4 набирає 3671 бал в одноядерному тесті проти 2325 у Intel, а в багатоядерному — 13670 проти 10823. Водночас Intel має вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (11666 проти 11228) та більше ядер. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і швидкість в однопотокових завданнях — обирайте Apple M4. Для багатопотокових робочих навантажень Intel Core i7 1280P залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має вищий загальний рейтинг (71) порівняно з Intel Core i7 1280P (55), що свідчить про кращу збалансованість характеристик.
  • Однопотокова продуктивність Apple M4 (90%) значно перевершує Intel (63%): у Geekbench 6 M4 набирає 3671 бал проти 2325, а в Cinebench R23 — 2091 проти 1651.
  • Інтегрована графіка Apple M4 GPU (8-core) оцінюється в 63% проти 31% у Intel, що робить M4 кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність Intel Core i7 1280P (24%) трохи поступається Apple M4 (30%), але в Cinebench R23 Intel показує 11666 балів проти 11228 у M4.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково (100%), але Apple M4 використовує ARM-архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних умовах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 11228

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec Немає даних
Clang compilation 94.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 294 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 235 pages/sec Немає даних
Background blur 47.9 images/sec Немає даних
Photo processing 85.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 13670

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 52 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 89M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 24.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 13.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 222.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 1462 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3328 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i7-1280P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 1,8 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.3 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 18x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ноутбука: Intel Core i7 1280P чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та енергоефективності. Він ідеально підходить для повсякденних завдань, роботи з графікою та тривалої автономності. Intel Core i7 1280P може бути кращим для багатопотокових обчислень.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1280P для ігор?

Intel Core i7 1280P має слабшу інтегровану графіку (31%) порівняно з Apple M4 (63%), тому для ігор краще підійде M4. Однак для серйозного геймінгу все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор швидше в одноядерних тестах?

Apple M4 (8-Core) значно швидший: у Geekbench 6 одноядерний показник 3671 балів проти 2325 у Intel Core i7 1280P, а в Cinebench R23 — 2091 проти 1651.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 (8-Core) має інтегровану графіку Apple M4 GPU (8-core) з рейтингом 63%, тоді як Intel Core i7 1280P — лише 31%. M4 краще справляється з графічними завданнями.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто обирати новіший?

Apple M4 (8-Core) вийшов у жовтні 2024 року, а Intel Core i7 1280P — у лютому 2022 року. Новіший M4 пропонує сучаснішу архітектуру ARMv9 та вищу продуктивність, тому його варто обирати для майбутніх завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.