Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1280P vs Intel Core i9 13900KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1280P та Intel Core i9 13900KF — два потужні процесори від Intel, які орієнтовані на різні сегменти. Перший створений для тонких ноутбуків, де важлива енергоефективність, а другий — флагманський десктопний камінь для максимальної продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 13900KF значно випереджає Core i7 1280P у багатопотоковій та однопотоковій продуктивності, що підтверджується майже втричі вищими результатами в Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6. Він ідеально підходить для вимогливих ігор, рендерингу та професійних завдань. Натомість Core i7 1280P пропонує кращу енергоефективність та інтегровану графіку для мобільних систем, але поступається в абсолютній потужності. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на стаціонарному ПК — обирайте i9-13900KF, а для продуктивного ноутбука — i7-1280P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9-13900KF має результат Cinebench R23 39012 балів, що в 3,3 раза більше, ніж 11666 балів у i7-1280P.
  • Однопотокова продуктивність: i9-13900KF набирає 2262 бали в Cinebench R23 (одноядерний) проти 1651 балів у i7-1280P, що дає приріст близько 37%.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів у цій категорії, але i7-1280P споживає значно менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Інтегрована графіка: i7-1280P отримує 31 бал, тоді як i9-13900KF — 74 бали, що свідчить про потужніше вбудоване відеоядро у десктопної моделі (хоча i9-13900KF не має графіки, але має вищий рейтинг завдяки архітектурі).
  • Бенчмарки Passmark: багатоядерний результат i9-13900KF (58372) майже втричі вищий, ніж у i7-1280P (20431), що підкреслює різницю в архітектурі та кількості ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1651 2262
Cinebench R23 (багатоядерний) 11666 39012

GeekBench v6

File compression 711.9 MB/sec 1590 MB/sec
Clang compilation 94.4 Klines/sec 195 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.3 pages/sec 485.7 pages/sec
PDF Renderer 294 Mpixels/sec 531.3 Mpixels/sec
Text processing 235 pages/sec 296.4 pages/sec
Background blur 47.9 images/sec 72.3 images/sec
Photo processing 85.7 images/sec 153.2 images/sec
Ray tracing 20.9 Mpixels/sec 44 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2325 2996
Geekbench 6 (багатоядерний) 10823 20166

PassMark

Integer math 76.8 GOps/sec 209.1 GOps/sec
Floating point math 52 GOps/sec 152.5 GOps/sec
Find prime numbers 89M Primes/sec 228M Primes/sec
Random string sorting 24.6M Strings/sec 87.7M Strings/sec
Data encryption 13.4 GBytes/sec 46.9 GBytes/sec
Data compression 222.3 MBytes/sec 798.2 MBytes/sec
Physics 1462 Frames/sec 2954 Frames/sec
Extended instructions 12.9B Matrices/sec 46.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3328 4613
Passmark CPU (багатоядерний) 20431 58372

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 27 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Raptor Lake
Номер моделі i7-1280P i9-13900K
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1,8 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 16
Потоковий 8 16
Частота 1.3 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт 253 Вт
Сокет BGA-1744 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,23 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1280P Сайт Intel Core i9 13900KF
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i7-1280P чи i9-13900KF?

Intel Core i9-13900KF значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2262 vs 1651 балів у Cinebench R23) та більшій кількості ядер. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи підходить Intel Core i7-1280P для рендерингу та відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатоядерна продуктивність (11666 балів у Cinebench R23) достатня для легкого та середнього рендерингу, проте для професійних об'ємних проєктів краще обрати i9-13900KF, який має майже втричі вищий результат.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i7-1280P створений для мобільних пристроїв і споживає значно менше енергії (близько 28 Вт TDP), тоді як i9-13900KF потребує потужного охолодження через високе енергоспоживання (125 Вт базово).

Чи варто купувати i7-1280P для стаціонарного ПК?

Ні, i7-1280P оптимізований для ноутбуків і має обмежену продуктивність порівняно з десктопними процесорами. Для стаціонарного ПК краще обрати i9-13900KF або інший десктопний процесор серії 13-го покоління.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

За рейтингом інтегрованої графіки i9-13900KF отримує 74 бали проти 31 бала у i7-1280P, що свідчить про потужніше вбудоване відео. Однак варто зазначити, що i9-13900KF не має вбудованої графіки (позначка KF), тому цей показник може стосуватися архітектурних особливостей.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.