Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1355U vs AMD Ryzen 9 5900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1355U (2023) і AMD Ryzen 9 5900 (2021) — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — для потужних десктопів, де важлива багатопотокова продуктивність. У цьому порівнянні розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5900 значно випереджає Intel Core i7 1355U у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20955 проти 9273, а Passmark багатоядерний — 34405 проти 14840. Водночас i7 1355U має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1799 проти 1594) і кращу енергоефективність. Якщо вам потрібна мобільність і помірне навантаження — обирайте Intel. Для рендерингу, компіляції та важких робочих станцій — Ryzen 9 5900.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5900 має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (20955 проти 9273) завдяки більшій кількості ядер.
  • Однопотокова швидкість: Intel Core i7 1355U виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1799 проти 1594), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 у цій категорії, але i7 1355U споживає менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5900 отримує вищий бал за вбудоване відео (45 проти 28), що важливо для систем без дискретної графіки.
  • Швидкість архівування: Ryzen 9 5900 значно швидше стискає файли (1019.3 MB/s проти 519.7 MB/s), що корисно для роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1799 1594
Cinebench R23 (багатоядерний) 9273 20955

GeekBench v6

File compression 519.7 MB/sec 1019.3 MB/sec
Clang compilation 58.7 Klines/sec 96.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 159 pages/sec 169.6 pages/sec
PDF Renderer 219.7 Mpixels/sec 311.4 Mpixels/sec
Text processing 221.5 pages/sec 210.9 pages/sec
Background blur 33.4 images/sec 25.2 images/sec
Photo processing 64.2 images/sec 68.5 images/sec
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec 23.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2466 2163
Geekbench 6 (багатоядерний) 7553 10055

PassMark

Integer math 54.4 GOps/sec 130.7 GOps/sec
Floating point math 36.3 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Find prime numbers 57M Primes/sec 216M Primes/sec
Random string sorting 18.1M Strings/sec 44M Strings/sec
Data encryption 10.2 GBytes/sec 26.6 GBytes/sec
Data compression 159.8 MBytes/sec 415.6 MBytes/sec
Physics 942 Frames/sec 1743 Frames/sec
Extended instructions 8.9B Matrices/sec 27B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3498 3450
Passmark CPU (багатоядерний) 14840 34405

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-1355U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.7 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1355U Сайт AMD Ryzen 9 5900
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 1355U чи AMD Ryzen 9 5900?

Intel Core i7 1355U має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак Ryzen 9 5900 забезпечує більше ядер для майбутніх багатопотокових ігор. У більшості сучасних ігор i7 1355U буде швидшим.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900 для відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 5900 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 20955). Він значно швидше рендерить відео, ніж Intel Core i7 1355U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 1355U споживає менше енергії завдяки архітектурі для ультрабуків. Ryzen 9 5900 потребує потужнішого охолодження.

Чи можна порівнювати ці процесори для роботи в офісних програмах?

Так, обидва впораються з офісними завданнями. Intel Core i7 1355U швидший в одноядерних операціях (наприклад, обробка тексту: 221.5 стор./с проти 210.9), але різниця незначна.

Який процесор обрати для рендерингу 3D?

Для рендерингу 3D краще обрати AMD Ryzen 9 5900, оскільки він має майже вдвічі вищий результат у багатоядерному тесті Passmark (34405 проти 14840) і швидше обробляє трасування променів (23.9 Mpixels/s проти 12.5).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.