Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1355U vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1355U та Apple M4 Pro (12-Core) — це два процесори, які представляють різні архітектури та цільові аудиторії. Перший створений для тонких ноутбуків на Windows, другий — для професійних MacBook Pro. Попри те що обидва чипи демонструють високу енергоефективність, їхня продуктивність у багатопотокових завданнях та графіці суттєво відрізняється. Давайте розберемося, який з них краще підходить для ваших задач.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i7 1355U за багатопотоковою продуктивністю (майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23) та однопотоковою швидкістю. Він також демонструє кращу інтегровану графіку та вищу швидкість у реальних задачах: компіляція, обробка фото, рендеринг. Intel Core i7 1355U залишається гідним вибором для офісних та мультимедійних завдань, але M4 Pro — це вибір для професіоналів, які потребують максимальної потужності.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M4 Pro набирає 19691 бал у Cinebench R23, що вдвічі більше за 9273 бали у Intel Core i7 1355U.
  • Однопотокова швидкість: M4 Pro отримує 3846 балів у Geekbench 6, тоді як Intel — 2466 балів, що свідчить про перевагу архітектури Apple.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro має оцінку 63 проти 28 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M4 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Реальні завдання: M4 Pro значно швидше виконує компіляцію коду (162.6 проти 58.7 Klines/sec) та обробку фото (196.9 проти 64.2 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1799 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 9273 19691

GeekBench v6

File compression 519.7 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 58.7 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 159 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 219.7 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 221.5 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 33.4 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 64.2 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 12.5 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2466 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 7553 20093

PassMark

Integer math 54.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 36.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 57M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 18.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 10.2 GBytes/sec Немає даних
Data compression 159.8 MBytes/sec Немає даних
Physics 942 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 8.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3498 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 14840 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-1355U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.7 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 2048
TMUs 48 128
ROPs 24 64
Обчислювальні блоки 96 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1355U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M4 Pro має кращу інтегровану графіку (63 бали), що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак Intel Core i7 1355U може бути суміснішим з бібліотекою Windows-ігор.

Чи варто обирати Intel Core i7 1355U для роботи з відео?

Так, для базового монтажу та перегляду відео його продуктивності достатньо. Але для професійної роботи з 4K-відео краще обрати Apple M4 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але M4 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Intel Core i7 1355U зазвичай встановлюється в доступніші ноутбуки, тоді як Apple M4 Pro — у преміальні MacBook Pro. Різниця в ціні виправдана вищою продуктивністю.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M4 Pro значно швидший: 162.6 Klines/sec проти 58.7 Klines/sec у Intel. Для великих проєктів це критична перевага.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.