Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1360P vs AMD Ryzen 3 3250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1360P і AMD Ryzen 3 3250U — це два процесори, що належать до різних поколінь і цінових сегментів. Перший вийшов у 2023 році та орієнтований на продуктивні ультрабуки, тоді як другий — бюджетне рішення 2020 року для базових ноутбуків. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб визначити, який процесор краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i7 1360P значно випереджає AMD Ryzen 3 3250U за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному тесті Cinebench R23 він майже в 6 разів швидший, а в одноядерному — більш ніж удвічі. Якщо вам потрібен процесор для ресурсомістких завдань, як-от відеомонтаж або компіляція коду, i7 1360P — очевидний вибір. Ryzen 3 3250U підійде лише для офісних програм та вебсерфінгу, де його скромної потужності цілком достатньо.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 1360P має 12 ядер (4 продуктивних + 8 ефективних) і 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 3250U — лише 2 ядра та 4 потоки, що дає i7 величезну перевагу в багатозадачності.
  • У тесті Geekbench 6 багатоядерна продуктивність i7 1360P (10233 бали) у 6 разів вища за Ryzen 3 3250U (1703 бали), що робить його набагато кращим для складних обчислень.
  • Швидкість обробки файлів (File compression) у i7 1360P сягає 1080 MB/сек, тоді як у Ryzen 3 3250U — лише 196.3 MB/сек, що вказує на значно вищу ефективність архівації.
  • Інтегрована графіка Intel Iris Xe в i7 1360P забезпечує вдвічі вищий показник (31 бал) порівняно з Radeon Vega 3 у Ryzen 3 3250U (15 балів), що важливо для легких ігор та відтворення відео.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, однак i7 1360P досягає цього зі значно вищою продуктивністю, що свідчить про кращу архітектуру та техпроцес.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1893 836
Cinebench R23 (багатоядерний) 12279 1972

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 196.3 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 11.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.2 pages/sec 43.1 pages/sec
PDF Renderer 309.1 Mpixels/sec 56.2 Mpixels/sec
Text processing 211.5 pages/sec 68.5 pages/sec
Background blur 40 images/sec 6.54 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 17.9 images/sec
Ray tracing 15.2 Mpixels/sec 2.66 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2457 977
Geekbench 6 (багатоядерний) 10233 1703

PassMark

Integer math 69.9 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Floating point math 47.4 GOps/sec 6.4 GOps/sec
Find prime numbers 80M Primes/sec 10M Primes/sec
Random string sorting 22.9M Strings/sec 5.9M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 3.2 GBytes/sec
Data compression 208.1 MBytes/sec 50 MBytes/sec
Physics 1307 Frames/sec 240 Frames/sec
Extended instructions 11.8B Matrices/sec 1.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3531 1773
Passmark CPU (багатоядерний) 19088 3811

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i7-1360P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 3

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 2
Кількість потоків 16 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 26x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 12-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,94 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon RX Vega 3
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 768 192
TMUs 48 12
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 3
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1360P Сайт AMD Ryzen 3 3250U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1360P чи AMD Ryzen 3 3250U?

Intel Core i7 1360P значно потужніший, його інтегрована графіка вдвічі продуктивніша. Для сучасних ігор на низьких налаштуваннях i7 1360P підійде краще, тоді як Ryzen 3 3250U впорається лише з дуже старими або нетребувальними проектами.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 3 3250U у 2024 році?

Ryzen 3 3250U — застарілий процесор для базових завдань. Якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібен пристрій лише для друку, пошти та вебсерфінгу, він може підійти. Але для більш серйозної роботи краще розглянути сучасніші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 1360P чи AMD Ryzen 3 3250U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак i7 1360P забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії завдяки сучаснішій архітектурі.

Чи підходить Intel Core i7 1360P для відеомонтажу?

Так, i7 1360P чудово підходить для відеомонтажу завдяки 12 ядрам і високій багатоядерній продуктивності (12279 балів у Cinebench R23). Він легко впорається з редагуванням відео в 1080p і навіть легким 4K.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i7 1360P значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 64.8 Klines/sec проти 11.4 Klines/sec у Ryzen 3 3250U. Для розробників i7 1360P буде набагато продуктивнішим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.