Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1360P vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1360P та AMD Ryzen 5 7640HS — два потужних процесори для сучасних ноутбуків, випущені на початку 2023 року. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 56 балів, але мають різні сильні сторони. Intel пропонує вищу однопотокову продуктивність та швидкість у веб-завданнях, тоді як AMD вражає багатопотоковими обчисленнями та компіляцією коду. Розберімося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів) та майже однакову багатопотокову продуктивність (23 бали). Intel Core i7 1360P виграє в однопотокових тестах (Cinebench R23: 1893 проти 1715) та швидше обробляє веб-сторінки (264 проти 188 сторінок/с). Натомість AMD Ryzen 5 7640HS лідирує в багатопотоковому Cinebench (13029 проти 12279), компіляції коду (76.6 проти 64.8 Klines/с) та має кращу інтегровану графіку (36 проти 31). Вибір залежить від пріоритетів: Intel для повсякденних завдань і вебу, AMD для роботи з кодом та графікою.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 1360P має вищий одноядерний результат Cinebench R23 (1893 проти 1715), що забезпечує кращу швидкодію в однопотокових додатках.
  • AMD Ryzen 5 7640HS перевершує Intel у багатоядерному Cinebench R23 (13029 проти 12279) та Passmark CPU (22998 проти 19088), що важливо для рендерингу та відеомонтажу.
  • Intel швидше обробляє веб-сторінки (264.2 проти 188.1 сторінок/с) та PDF (309.1 проти 254.4 Mpixels/с), що робить його кращим для офісної роботи.
  • AMD ефективніше компілює код (76.6 проти 64.8 Klines/с) та обробляє текст (263.2 проти 211.5 сторінок/с), що корисно для розробників.
  • Інтегрована графіка AMD (36 балів) трохи потужніша за Intel (31 бал), що дає перевагу в базових графічних завданнях та легких іграх.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1893 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 12279 13029

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.2 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 309.1 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 211.5 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 40 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 15.2 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2457 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 10233 10193

PassMark

Integer math 69.9 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 47.4 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 80M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 22.9M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 208.1 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 1307 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 11.8B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3531 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 19088 22998

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-1360P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 43x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Radeon 760M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 768 512
TMUs 48 32
ROPs 24 16
Обчислювальні блоки 96 8
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1360P Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 7640HS має вищий показник інтегрованої графіки (36 проти 31), тому він краще впорається з легкими іграми. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто обирати Intel Core i7 1360P для роботи з кодом?

Intel добре справляється з однопотоковими завданнями, але AMD Ryzen 5 7640HS компілює код на 18% швидше (76.6 проти 64.8 Klines/с), тому для розробки краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Вибір залежить від інших характеристик.

Чи помітна різниця в однопотоковій продуктивності?

Так, Intel випереджає AMD у Cinebench R23 (1893 проти 1715) та Geekbench 6 (2457 проти 2466), що дає відчутну перевагу в програмах, які використовують одне ядро.

Який процесор обрати для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 7640HS краще підходить завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 13029 проти 12279) та швидшій компіляції, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.