Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1360P vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1360P та Apple M2 Pro — два потужних процесори, представлені в січні 2023 року. Перший орієнтований на ноутбуки з Windows, другий — на MacBook Pro. Попри близькі загальні оцінки (56 vs 59 балів), чипи суттєво відрізняються за архітектурою, енергоспоживанням і реальною продуктивністю. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M2 Pro випереджає Intel Core i7 1360P у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 13876 vs 12279) та енергоефективності. Він також швидший у компіляції коду, роботі з PDF і фото. Однак Intel виграє в одноядерному Cinebench R23 (1893 vs 1589) і пропонує ширшу сумісність з іграми. Якщо вам потрібен універсальний ноутбук з Windows — обирайте i7 1360P. Для macOS і професійних завдань — M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro на 13% швидший у Cinebench R23 багатоядерному (13876 проти 12279) і на 42% у Geekbench 6 багатоядерному (14489 проти 10233).
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M2 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Одноядерна продуктивність: Intel лідирує в Cinebench R23 одноядерному (1893 vs 1589), але M2 Pro виграє в Geekbench 6 одноядерному (2666 vs 2457) та Passmark одноядерному (4106 vs 3531).
  • Інтегрована графіка: M2 Pro має вищий бал (39 vs 31), що забезпечує кращу роботу з відео та графікою без дискретної відеокарти.
  • Сумісність та екосистема: Intel підтримує Windows та ігри, тоді як M2 Pro оптимізований виключно для macOS, що обмежує вибір ПЗ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1893 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 12279 13876

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.2 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 309.1 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 211.5 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 40 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 15.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2457 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 10233 14489

PassMark

Integer math 69.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 47.4 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 80M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 22.9M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 208.1 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1307 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 11.8B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3531 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 19088 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-1360P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 2432
TMUs 48 152
ROPs 24 76
Обчислювальні блоки 96 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1360P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1360P чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 1360P краще підходить для ігор, оскільки має ширшу сумісність із Windows-іграми та вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23. M2 Pro обмежений macOS.

Чи варто вибирати Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, M2 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці (39 балів проти 31).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M2 Pro забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна залежить від конфігурації ноутбука. Intel i7 1360P зазвичай дешевший у бюджетних моделях, тоді як M2 Pro встановлюється в дорожчі MacBook Pro.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 Pro значно швидший у компіляції коду (125.3 Klines/sec проти 64.8 Klines/sec) і краще підходить для розробки під macOS/iOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.