Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1360P vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1360P та Apple M4 (10-Core) — це два потужні процесори, призначені для ноутбуків різних екосистем. Intel представляє гібридну архітектуру з 12 ядрами, тоді як Apple M4 побудований на ARM-архітектурі з 10 ядрами та оптимізований під macOS. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та реальну продуктивність, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core i7 1360P за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3849 проти 2457) та багатопотоковою (15100 проти 10233), демонструючи значно кращу енергоефективність. Intel i7 1360P має вищі показники у Cinebench R23 багатоядерному (12279 проти 12124), але поступається в більшості синтетичних тестів. Для творчих завдань, роботи з кодом та повсякденного використання Apple M4 є більш збалансованим вибором, особливо в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3849 проти 2457), що позначається на швидкодії в більшості повсякденних завдань.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 Apple M4 набирає 15100 балів проти 10233 у Intel, що робить його майже на 48% швидшим у багатопотокових сценаріях.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється максимально (100 балів), але Apple M4 демонструє кращі результати при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i7 1360P має 12 ядер (4 продуктивних + 8 енергоефективних) проти 10 ядер у Apple M4, але це не дає переваги в реальних тестах.
  • У тестах обробки файлів (1500 MB/s проти 1080 MB/s) та компіляції коду (118.3 Klines/s проти 64.8 Klines/s) Apple M4 випереджає Intel майже вдвічі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1893 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 12279 12124

GeekBench v6

File compression 1080 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 64.8 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.2 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 309.1 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 211.5 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 40 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 15.2 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2457 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 10233 15100

PassMark

Integer math 69.9 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 47.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 80M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 22.9M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 208.1 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1307 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 11.8B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3531 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 19088 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-1360P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.2 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1280
TMUs 48 80
ROPs 24 40
Обчислювальні блоки 96 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1360P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 1360P має кращу інтегровану графіку (31 бал проти 40 у Apple M4), але для ігор на ноутбуках обидва процесори потребують дискретної відеокарти. Apple M4 забезпечує вищу продуктивність в оптимізованих іграх для macOS.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1360P через більшу кількість ядер?

Ні, більша кількість ядер не гарантує вищу продуктивність. Apple M4 з 10 ядрами випереджає Intel у більшості бенчмарків завдяки ефективнішій архітектурі та оптимізації.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 споживає менше енергії при вищій продуктивності, що забезпечує довший час автономної роботи в ноутбуках Mac.

Для яких завдань краще підходить Apple M4?

Apple M4 ідеальний для відеомонтажу, програмування, обробки фото та інших творчих завдань завдяки високій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також оптимізації під macOS.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 має вищий показник інтегрованої графіки (40 балів проти 31 у Intel), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.