Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13620H vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13620H та Apple M3 Max — це два потужні процесори, які змагаються в різних сегментах: перший створений для продуктивних Windows-ноутбуків, другий — для флагманських MacBook Pro. Незважаючи на різну архітектуру, обидва чипи здатні виконувати складні завдання, але їхні сильні сторони суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності за результатами тестів, енергоспоживанням та реальною продуктивністю.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core i7 13620H за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 24020 vs 15496) та однопотоковою (Geekbench 6: 3227 vs 2494). Він також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Однак Intel Core i7 13620H — гідний вибір для Windows-екосистеми, де він пропонує високу продуктивність у задачах, оптимізованих під x86, і часто доступний за нижчою ціною. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у MacBook — обирайте M3 Max, якщо шукаєте продуктивний Windows-ноутбук — i7 13620H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M3 Max майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (24020 vs 15496) і Geekbench 6 (21167 vs 12296).
  • Однопотокова продуктивність: M3 Max випереджає i7 13620H на ~20-30% у Geekbench 6 (3227 vs 2494) та Passmark (4783 vs 3680).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M3 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: Apple M3 Max має значно потужніше графічне ядро (рейтинг 55 vs 36), що дає перевагу у відеомонтажі та 3D-рендерингу.
  • Швидкість обробки даних: M3 Max обробляє файли зі швидкістю 2190 MB/s (vs 1100 MB/s) та компілює код у 2.3 рази швидше (198.5 vs 86.7 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1805 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 15496 24020

GeekBench v6

File compression 1100 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 86.7 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 293.8 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 338.2 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 251.9 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 107.8 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 20 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 12296 21167

PassMark

Integer math 84.4 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 62.3 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 101M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 29.8M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 16.1 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 290.4 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 1698 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 18B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3680 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 24895 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i7-13620H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2,4 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 512 5120
TMUs 32 320
ROPs 16 160
Обчислювальні блоки 64 640
TGP 45 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13620H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13620H чи Apple M3 Max?

Intel Core i7 13620H має кращу сумісність з Windows-іграми, але Apple M3 Max забезпечує вищу продуктивність у нативних іграх для macOS. Для максимальної ігрової продуктивності краще обирати i7 13620H через ширшу бібліотеку ігор.

Чи варто вибирати Apple M3 Max замість Intel Core i7 13620H для відеомонтажу?

Так, Apple M3 Max значно швидший у відеомонтажі завдяки потужнішій інтегрованій графіці та оптимізації в Final Cut Pro. Він обробляє фото на 183.5 зображень/с (проти 107.8) і має вищий рейтинг графіки.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i7 13620H чи Apple M3 Max?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Apple M3 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи MacBook.

Чи підходить Intel Core i7 13620H для професійної роботи з кодуванням?

Так, Intel Core i7 13620H добре справляється з компіляцією (86.7 Klines/sec) та текстовими завданнями, але Apple M3 Max майже вдвічі швидший у Clang compilation, що робить його кращим вибором для великих проектів.

Який процесор кращий для повсякденних завдань: Intel Core i7 13620H чи Apple M3 Max?

Обидва забезпечують високу швидкість у веб-серфінгу, офісних програмах та мультимедіа. Apple M3 Max має невелику перевагу в однопотокових тестах, але для більшості щоденних завдань різниця непомітна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.