Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13620H vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13620H (2023) і Apple M4 Max (16-Core) (2024) — це два потужні процесори, орієнтовані на різні платформи. i7 13620H — мобільний чип від Intel для ноутбуків на Windows, тоді як M4 Max — флагманський ARM-процесор Apple для MacBook Pro. Порівняємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб визначити, який CPU краще справляється з робочими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i7 13620H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 44%, багатопотокова — майже вдвічі. У тестах Geekbench 6 M4 Max набирає 3986 (одноядерний) та 26190 (багатоядерний) проти 2494 та 12296 у Intel. Також M4 Max швидше працює з архівацією, компіляцією та рендерингом. Проте i7 13620H залишається гідним вибором для Windows-екосистеми, де M4 Max недоступний. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у Mac, обирайте M4 Max.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (16-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3986 проти 2494 у Intel Core i7 13620H.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Max майже вдвічі вища: Cinebench R23 27399 проти 15496 у i7 13620H.
  • M4 Max значно швидше стискає файли (2680 MB/sec) та компілює код (219.7 Klines/sec) порівняно з i7 13620H (1100 MB/sec та 86.7 Klines/sec).
  • Інтегрована графіка M4 Max оцінюється на 63% проти 36% у i7 13620H, що забезпечує кращу роботу з візуальними завданнями.
  • Intel Core i7 13620H вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 Max — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1805 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 15496 27399

GeekBench v6

File compression 1100 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 86.7 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 293.8 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 338.2 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 251.9 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 107.8 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 20 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 12296 26190

PassMark

Integer math 84.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 62.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 101M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 29.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 290.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1698 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 18B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3680 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24895 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13620H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 5120
TMUs 32 320
ROPs 16 160
Обчислювальні блоки 64 640
TGP 45 Вт 62 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 18,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 546 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13620H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13620H чи Apple M4 Max?

Для ігор на Windows краще підійде Intel Core i7 13620H через сумісність з бібліотеками DirectX. M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, але ігри для macOS обмежені.

Чи варто обирати Intel Core i7 13620H у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен ноутбук на Windows з хорошою продуктивністю за помірну ціну. Однак M4 Max значно потужніший, але працює лише на Mac.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але ARM-архітектура M4 Max зазвичай забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13620H та Apple M4 Max напряму?

Так, завдяки синтетичним тестам, але слід враховувати різні платформи: i7 працює на x86, M4 Max — на ARM. Вибір залежить від екосистеми.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Apple M4 Max значно швидше обробляє фото (236.2 images/sec) та рендеринг PDF (771.1 Mpixels/sec), тому він кращий для відеомонтажу на Mac.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.