Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13620H vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13620H та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті ноутбуків. Перший — представник 13-го покоління Intel, орієнтований на ігри та багатозадачність. Другий — флагманський чип Apple з архітектурою ARM, що пропонує виняткову енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) випереджає Intel Core i7 13620H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 40%, багатопотокова — на 27% (Geekbench 6). Він також демонструє кращі результати в компіляції коду, обробці зображень та стисненні файлів. Однак i7 13620H залишається гідним вибором для Windows-ноутбуків, особливо в іграх та завданнях, що потребують високої частоти. Остаточний вибір залежить від екосистеми: macOS vs Windows.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: M4 Pro набирає 3846 балів у Geekbench 6, тоді як i7 13620H — 2494, що на 54% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 M4 Pro отримує 20093 бали проти 12296 у i7 13620H — перевага 63%.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M4 Pro набирає 63 бали проти 36 у i7 13620H, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: i7 13620H вийшов у січні 2023 року, тоді як M4 Pro — у жовтні 2024, що пояснює технологічну перевагу новішого чипа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1805 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 15496 19691

GeekBench v6

File compression 1100 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 86.7 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 293.8 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 338.2 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 251.9 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 52.1 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 107.8 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 20 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2494 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 12296 20093

PassMark

Integer math 84.4 GOps/sec Немає даних
Floating point math 62.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 101M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 29.8M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 290.4 MBytes/sec Немає даних
Physics 1698 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 18B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3680 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 24895 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13620H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (64EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (64EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 2048
TMUs 32 128
ROPs 16 64
Обчислювальні блоки 64 256
TGP 45 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13620H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13620H чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 13620H зазвичай кращий для ігор завдяки вищим тактовим частотам і сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано під x86. M4 Pro має потужну інтегровану графіку, але ігрова бібліотека macOS обмежена.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro для роботи з відео?

Так, M4 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності, енергоефективності та апаратному прискоренню кодеків у macOS. Він значно швидший у бенчмарках, як-от Cinebench R23 (2235 проти 1805).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі. Це означає довший час автономної роботи в ноутбуках Apple.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13620H і Apple M4 Pro безпосередньо?

Так, але важливо враховувати різні платформи: i7 13620H працює на Windows/Linux, а M4 Pro — на macOS. Вибір залежить від екосистеми та програмного забезпечення, яке ви використовуєте.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M4 Pro значно швидший: у тесті Clang compilation він обробляє 162.6 Klines/sec проти 86.7 Klines/sec у i7 13620H. Для розробників під macOS це очевидний вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.