Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13650HX vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13650HX та AMD Ryzen 7 7435HS — два потужних мобільних процесори, що з'явилися на ринку з різницею в рік. Перший дебютував на початку 2023 року, другий — у квітні 2024. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають суттєві відмінності в архітектурі, енергоспоживанні та результатах тестів. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні сильні та слабкі сторони.

Короткий висновок. Intel Core i7 13650HX демонструє помітно вищу продуктивність в усіх ключових бенчмарках: Cinebench R23 (одноядерний 1868 проти 1477, багатоядерний 20999 проти 13805) та Geekbench 6. Він також виграє в реальних завданнях — компіляції коду, обробці фото та рендерингу. AMD Ryzen 7 7435HS, хоч і новіший, поступається за швидкістю, але може запропонувати кращу енергоефективність завдяки архітектурі Zen 4. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність, Intel — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i7 13650HX на 26% швидший у Cinebench R23 (1868 проти 1477) та на 28% у Geekbench 6 (2574 проти 2010).
  • Багатоядерна продуктивність: Intel випереджає AMD на 52% у Cinebench R23 (20999 проти 13805) та на 36% у Geekbench 6 (13327 проти 9779).
  • Реальні завдання: Intel швидше стискає файли (1110 MB/s проти 881.7 MB/s), компілює код (108.1 Klines/sec проти 77.5) та обробляє фото (112.5 images/sec проти 77.4).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів у нашому рейтингу, що вказує на подібне енергоспоживання відносно продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий рейтинг (43 проти 33), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1868 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 20999 13805

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 108.1 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.3 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 382.7 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 248.2 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 56.4 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 112.5 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 24.4 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2574 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 13327 9779

PassMark

Integer math 105.2 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 77.3 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 41.9M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 396.9 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 1740 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 23.9B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3814 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 31375 23823

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-13650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 31x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 6-15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-4800
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13650HX Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13650HX чи AMD Ryzen 7 7435HS?

Intel Core i7 13650HX забезпечує вищу одноядерну продуктивність, що критично для більшості ігор. У тестах він на 26-28% швидший, тому для ігор краще обрати Intel.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 7435HS через його новішу архітектуру?

Незважаючи на вихід у 2024 році, AMD Ryzen 7 7435HS поступається Intel у продуктивності. Його перевага — потенційно краща енергоефективність, але за швидкістю він програє.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7 13650HX значно швидший у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний на 52% вищий. Для рендерингу та монтажу він буде ефективнішим.

Чи впливає відсутність інтегрованої графіки у AMD на вибір?

Обидва процесори мають інтегровану графіку, але Intel має вищий рейтинг. Якщо ви плануєте використовувати ноутбук без дискретної відеокарти, Intel буде кращим вибором.

Який процесор краще тримає навантаження в ноутбуках?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності, але Intel споживає більше енергії при максимальному навантаженні. AMD може бути прохолоднішим у тонких корпусах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.