Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13650HX vs AMD Ryzen 7 7840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13650HX та AMD Ryzen 7 7840U — два потужних процесори для ноутбуків, що вийшли у 2023 році. Перший орієнтований на ігрові та робочі станції з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — на тонкі та легкі ультрабуки з акцентом на енергоефективність. В цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13650HX значно випереджає AMD Ryzen 7 7840U у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20999 проти 12883, а Passmark багатоядерний — 31375 проти 24980. Він також швидший в обробці фото, PDF та трасуванні променів. Однак Ryzen 7 7840U демонструє кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром) і трохи вищу швидкість стиснення файлів (1140 MB/sec проти 1110 MB/sec). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції коду або ігор — обирайте Intel. Для повсякденних завдань, де важливі автономність та компактність, краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13650HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (20999 проти 12883) та на 25% вищий у Passmark багатоядерному (31375 проти 24980).
  • Однопотокова продуктивність: Intel також попереду: Cinebench R23 одноядерний — 1868 проти 1754, Geekbench 6 одноядерний — 2574 проти 2482, Passmark одноядерний — 3814 проти 3599.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 43 бали проти 38 у AMD, що вказує на дещо кращу вбудовану графіку, хоча обидва процесори не призначені для серйозних ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 7 7840U традиційно споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ультрабуків.
  • Спеціалізовані завдання: Intel швидший у Clang компіляції (108.1 проти 98.6 Klines/sec), обробці PDF (382.7 проти 324.6 Mpixels/sec) та фото (112.5 проти 87.5 images/sec). AMD виграє у стисненні файлів (1140 проти 1110 MB/sec) та текстовій обробці (244.9 проти 248.2 pages/sec, майже однаково).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1868 1754
Cinebench R23 (багатоядерний) 20999 12883

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 108.1 Klines/sec 98.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.3 pages/sec 226 pages/sec
PDF Renderer 382.7 Mpixels/sec 324.6 Mpixels/sec
Text processing 248.2 pages/sec 244.9 pages/sec
Background blur 56.4 images/sec 34.9 images/sec
Photo processing 112.5 images/sec 87.5 images/sec
Ray tracing 24.4 Mpixels/sec 21.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2574 2482
Geekbench 6 (багатоядерний) 13327 11509

PassMark

Integer math 105.2 GOps/sec 92.2 GOps/sec
Floating point math 77.3 GOps/sec 52.6 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 80M Primes/sec
Random string sorting 41.9M Strings/sec 33.2M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 396.9 MBytes/sec 292 MBytes/sec
Physics 1740 Frames/sec 1250 Frames/sec
Extended instructions 23.9B Matrices/sec 20.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3814 3599
Passmark CPU (багатоядерний) 31375 24980

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i7-13650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13650HX Сайт AMD Ryzen 7 7840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13650HX чи AMD Ryzen 7 7840U?

Intel Core i7 13650HX забезпечує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що позитивно впливає на ігрову швидкість. Він краще підходить для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7840U для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 7840U впорається з легким рендерингом та монтажем, але Intel Core i7 13650HX значно швидший у багатоядерних завданнях, тому для професійної роботи краще обрати Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 7 7840U традиційно споживає менше енергії, що робить його кращим для ультрабуків з тривалою автономністю.

Який процесор новіший: Intel Core i7 13650HX чи AMD Ryzen 7 7840U?

Intel Core i7 13650HX вийшов у січні 2023 року, а AMD Ryzen 7 7840U — у травні 2023 року, тобто AMD є новішою моделлю.

Чи варто переплачувати за Intel Core i7 13650HX?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу, компіляції, ігор або інших ресурсомістких завдань — так. Для повсякденного використання та економії заряду батареї Ryzen 7 7840U буде більш збалансованим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.