Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13650HX vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13650HX та Apple M3 Max — два потужні процесори, які з'явилися у 2023 році, але орієнтовані на різні платформи. Intel пропонує високопродуктивне рішення для ігрових ноутбуків та робочих станцій на Windows, тоді як Apple M3 Max — флагманський чип для MacBook Pro, що поєднує енергоефективність із видатною обчислювальною потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, тести продуктивності та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M3 Max випереджає Intel Core i7 13650HX майже за всіма показниками: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 3227 проти 2574), багатопотокова (Geekbench 6: 21167 проти 13327) та енергоефективність. У Cinebench R23 M3 Max також лідирує (24020 vs 20999). Однак Intel Core i7 13650HX залишається гідним вибором для ігор та завдань, де важлива сумісність з Windows, а його ціна часто нижча. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на Mac — обирайте M3 Max, для ігрового ПК — i7 13650HX.

Основні відмінності

  • Apple M3 Max має вищий загальний рейтинг (71 бал) порівняно з Intel Core i7 13650HX (62 бали).
  • У Geekbench 6 M3 Max на 25% швидший в одноядерному (3227 vs 2574) та на 59% у багатоядерному тесті (21167 vs 13327).
  • Cinebench R23 показує перевагу M3 Max: 24020 балів проти 20999 у Intel, що на 14% більше.
  • Apple M3 Max значно ефективніший у файловому стисненні (2190 MB/s проти 1110 MB/s) та компіляції Clang (198.5 Klines/s проти 108.1).
  • Інтегрована графіка M3 Max оцінюється вище (55 проти 43), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1868 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 20999 24020

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 108.1 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.3 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 382.7 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 248.2 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 56.4 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 112.5 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 24.4 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2574 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 13327 21167

PassMark

Integer math 105.2 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 77.3 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 41.9M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 396.9 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 1740 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 23.9B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3814 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 31375 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i7-13650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 128 5120
TMUs 8 320
ROPs 4 160
Обчислювальні блоки 16 640
TGP 6-15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13650HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13650HX чи Apple M3 Max?

Для ігор краще підходить Intel Core i7 13650HX, оскільки він сумісний з Windows та має широку підтримку ігрових додатків. Apple M3 Max має вищу продуктивність, але обмежений екосистемою Mac.

Чи варто переплачувати за Apple M3 Max замість Intel Core i7 13650HX?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду на Mac. M3 Max забезпечує на 30-60% вищу багатопотокову продуктивність та кращу енергоефективність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 Max досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.

Чи підходить Intel Core i7 13650HX для професійних завдань?

Так, він добре справляється з багатопотоковими завданнями (Cinebench R23: 20999 балів) та підходить для роботи з відео, 3D-моделюванням та програмуванням, але поступається M3 Max.

Який процесор краще вибрати для ноутбука у 2025 році?

Якщо вам потрібен MacBook — обирайте Apple M3 Max. Для Windows-ноутбука з акцентом на ігри або універсальність — Intel Core i7 13650HX. Обидва залишаються актуальними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.