Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13650HX vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13650HX і Apple M4 (10-Core) — це два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — це 14-ядерний гібридний чіп Intel для ігрових і робочих ноутбуків, випущений у 2023 році. Другий — 10-ядерний ARM-процесор Apple, що дебютував у 2024 році в iPad Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати тестів і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для творчих завдань і роботи з аудіо/відео. Intel Core i7 13650HX, своєю чергою, демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (20999 проти 12124), що краще підходить для рендерингу, компіляції та ігор на x86-сумісних платформах. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і сумісність з Windows-екосистемою — обирайте Intel. Якщо пріоритет — автономність і швидкість у macOS/iPadOS — беріть Apple M4.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 значно випереджає Intel у Geekbench 6 (3849 проти 2574) та Cinebench R23 (2102 проти 1868), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13650HX набирає 20999 балів у Cinebench R23 проти 12124 у M4, що робить його кращим вибором для рендерингу, відеомонтажу та компіляції коду.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, але M4 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Інтегрована графіка: Intel має трохи вищий рейтинг (43 проти 40), але Apple M4 пропонує кращу продуктивність у Photo processing (141.5 проти 112.5 images/sec) та Background blur (72.2 проти 56.4 images/sec).
  • Сумісність та екосистема: Intel працює на x86-платформах з Windows, Linux та іграми, тоді як Apple M4 оптимізований виключно для macOS та iPadOS, що обмежує вибір програмного забезпечення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1868 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 20999 12124

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 108.1 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.3 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 382.7 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 248.2 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 56.4 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 112.5 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 24.4 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2574 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 13327 15100

PassMark

Integer math 105.2 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 77.3 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 102M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 41.9M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 22.3 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 396.9 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1740 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 23.9B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3814 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 31375 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 128 1280
TMUs 8 80
ROPs 4 40
Обчислювальні блоки 16 160
TGP 6-15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13650HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13650HX чи Apple M4?

Intel Core i7 13650HX краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. Apple M4 має обмежену ігрову бібліотеку.

Чи варто вибирати Apple M4 для роботи з відео?

Так, Apple M4 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, особливо в програмах, оптимізованих під ARM (Final Cut Pro, DaVinci Resolve).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час роботи від батареї.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але Intel Core i7 13650HX зазвичай встановлюється в ігрові ноутбуки середнього та високого цінового сегменту, тоді як Apple M4 — у преміальні iPad Pro та MacBook Pro.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i7 13650HX виграє в Clang compilation (108.1 Klines/sec проти 118.3 Klines/sec, але різниця невелика). Однак завдяки вищій багатопотоковості Intel може бути швидшим у великих проектах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.