Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13650HX vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13650HX та Apple M4 Max (14-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних архітектурних світів. Перший — представник 13-го покоління Intel Raptor Lake, другий — флагманський ARM-чіп Apple, випущений у 2024 році. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність, можливості інтегрованої графіки та результати ключових бенчмарків, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) випереджає Intel Core i7 13650HX за більшістю показників продуктивності: однопотокові тести (Geekbench 6 — 3996 проти 2574), багатопотокові (Geekbench 6 — 23275 проти 13327) та енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M4 Max досягає цього при значно нижчому TDP). Водночас Intel демонструє кращі результати в окремих синтетичних тестах, як-от Passmark CPU (багатоядерний — 31375 проти відсутніх даних у M4). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у поєднанні з енергоефективністю, M4 Max — очевидний вибір. Intel залишається актуальним для завдань, де важлива сумісність з x86-екосистемою.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) — 3996 проти 2574 у Intel, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах M4 Max також лідирує: Geekbench 6 (багатоядерний) — 23275 проти 13327, хоча Intel показує вищий результат у Passmark CPU (багатоядерний) — 31375.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Max GPU (32-core) значно потужніша за Intel UHD Graphics (оцінка 63 проти 43), що робить M4 кращим для графічних завдань.
  • Intel Core i7 13650HX вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 Max — у жовтні 2024, що пояснює технологічну перевагу останнього.
  • Архітектура ARMv9 у M4 Max забезпечує вищу енергоефективність при аналогічному рівні продуктивності, що критично для автономних ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1868 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 20999 23841

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec Немає даних
Clang compilation 108.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 302.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 382.7 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 248.2 pages/sec Немає даних
Background blur 56.4 images/sec Немає даних
Photo processing 112.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 24.4 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2574 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 13327 23275

PassMark

Integer math 105.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 77.3 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 102M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 41.9M Strings/sec Немає даних
Data encryption 22.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 396.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 1740 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3814 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 31375 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13650HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 2.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 128 4096
TMUs 8 256
ROPs 4 128
Обчислювальні блоки 16 512
TGP 6-15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,4 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13650HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13650HX чи Apple M4 Max?

Для ігор Intel Core i7 13650HX може бути кращим через ширшу сумісність з x86-іграми та вищий Passmark CPU. Однак M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, що важливо для ігор з підтримкою Metal API.

Чи варто вибирати Apple M4 Max для роботи з відео?

Так, M4 Max з 14 ядрами та потужною інтегрованою графікою (32 ядра) чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 Max досягає цього при значно нижчому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в синтетичних тестах?

Так, тести Cinebench R23 та Geekbench 6 показують перевагу M4 Max: одноядерний — 2279 проти 1868, багатоядерний — 23841 проти 20999. Intel лідирує лише в Passmark CPU (багатоядерний).

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Apple M4 Max швидше в однопотокових завданнях, що важливо для компіляції. Intel Core i7 13650HX може бути кращим для x86-специфічних інструментів, але M4 Max забезпечує вищу продуктивність у більшості сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.