Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1365U vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1365U та AMD Ryzen 7 7745HX — два процесори, що представляють різні підходи до мобільних обчислень. Перший створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — для потужних ігрових та робочих ноутбуків. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX значно випереджає Intel Core i7 1365U у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат майже вдвічі вищий (18060 проти 9343), а у Geekbench 6 — 13662 проти 8126. Одноядерна продуктивність близька, але Ryzen також має кращу інтегровану графіку. Водночас Core i7 1365U споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для тривалої автономної роботи в легких ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 7 7745HX, якщо мобільність та енергоефективність — Core i7 1365U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7745HX має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18060 проти 9343 у Intel Core i7 1365U.
  • Одноядерна продуктивність: процесори дуже близькі: Ryzen 7 7745HX набирає 1846 балів у Cinebench R23 (одноядерний), Intel — 1883, різниця мінімальна.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7745HX отримує 44 бали за цим параметром проти 28 у Intel, що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але Intel Core i7 1365U розрахований на нижче енергоспоживання (15 Вт), тоді як Ryzen 7 7745HX — на 45-55 Вт.
  • Швидкість компіляції та архівування: Ryzen 7 7745HX значно швидший у Clang compilation (118.1 Klines/sec проти 33.6) та File compression (1360 MB/sec проти 639.3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1883 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 9343 18060

GeekBench v6

File compression 639.3 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 33.6 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 200.7 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 211.2 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 261.6 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 42.6 images/sec 64 images/sec
Photo processing 78.2 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2639 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 8126 13662

PassMark

Integer math 54.1 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 35.7 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 64M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 17.8M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 10.1 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 157.6 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1014 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 8.7B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3543 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 14873 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-1365U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96 EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1,8 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.3 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 18x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96 EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 768 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 96 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1365U Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 7745HX забезпечує вищу багатопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1365U для роботи з відео?

Для легкого монтажу та перегляду — так, завдяки енергоефективності. Але для серйозного рендерингу Ryzen 7 7745HX буде значно швидшим через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор економніший за енергоспоживанням?

Intel Core i7 1365U споживає близько 15 Вт, тоді як AMD Ryzen 7 7745HX — 45-55 Вт. Для автономної роботи Intel є кращим вибором.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Обидва процесори не мають вказаної ціни, але зазвичай Ryzen 7 7745HX дорожчий через вищу продуктивність і позиціонування в ігрових ноутбуках.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

AMD Ryzen 7 7745HX значно швидший у компіляції (118.1 Klines/sec проти 33.6), тому для розробки програмного забезпечення він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.