Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та AMD Ryzen 7 7435HS — це два сучасні процесори, які належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов на початку 2023 року і пропонує гібридну архітектуру з продуктивними та енергоефективними ядрами, тоді як другий дебютував у 2024 році як мобільне рішення для ігрових ноутбуків. Обидва CPU мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700 значно випереджає AMD Ryzen 7 7435HS у більшості синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на 38%, а багатопотокова — майже вдвічі. У Geekbench 6 багатоядерний результат Intel (16321) на 67% перевищує показник AMD (9779). Також i7 13700 швидше обробляє файли, компілює код та рендерить зображення. Однак Ryzen 7 7435HS має нижче енергоспоживання і створений для тонких ноутбуків, де важливі автономність і тепловиділення. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій, вибір очевидний — Intel. Для ігрових ноутбуків з акцентом на енергоефективність AMD також може бути гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13700 має на 36% вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (2008 проти 1477), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність Intel майже вдвічі вища: Cinebench R23 багатоядерний — 25369 проти 13805 у AMD, що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • У тесті Passmark CPU багатоядерний результат i7 13700 (37006) на 55% вищий за Ryzen 7 7435HS (23823), підтверджуючи лідерство в обчислювальних навантаженнях.
  • AMD Ryzen 7 7435HS вийшов у 2024 році і орієнтований на мобільні системи, тоді як Intel Core i7 13700 — настільний процесор, що забезпечує більшу продуктивність при вищому TDP.
  • Енергоефективність обох моделей оцінена в 100 балів, але Intel має кращі показники в однопотокових і багатопотокових сценаріях, що робить його універсальнішим вибором.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 13805

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 9779

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 99.4 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 150M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 47.3M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 26.3 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 454.1 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 2079 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 27.1B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 23823

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 1 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Немає

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 31x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1600 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-4800
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700 чи AMD Ryzen 7 7435HS?

Intel Core i7 13700 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 36% у Cinebench R23). Однак AMD Ryzen 7 7435HS може бути вигіднішим у тонких ноутбуках з обмеженим охолодженням.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 7435HS для робочих завдань?

Для робочих завдань, таких як рендеринг або компіляція, Intel Core i7 13700 значно продуктивніший (багатоядерний Cinebench на 84% вищий). AMD підійде для легших завдань завдяки енергоефективності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i7 13700 демонструє вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у розрахунку на ват.

Чи підходить Intel Core i7 13700 для відеомонтажу?

Так, Intel Core i7 13700 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (25369 у Cinebench R23) та швидкій обробці зображень (122.9 images/sec).

Який процесор вигідніший за ціною?

Ціни на обидві моделі не вказані, але Intel Core i7 13700 зазвичай дорожчий через вищу продуктивність. AMD Ryzen 7 7435HS може бути бюджетнішим варіантом для мобільних систем.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.