Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i7 13700 та AMD Ryzen 7 7800X — це класичне протистояння двох архітектур: гібридної Alder Lake від Intel та Zen 4 від AMD. Обидва процесори вийшли на початку 2023 року, мають однаковий загальний рейтинг 66 балів, але демонструють різні сильні сторони. Intel пропонує більше ядер (16 проти 8) і кращу багатопотокову продуктивність, тоді як AMD виграє в однопотокових завданнях та має потужнішу інтегровану графіку. Давайте розберемося, який з них підійде саме вам.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700 — це очевидний вибір для завдань, що потребують багатоядерної потужності: рендеринг, компіляція коду, відеомонтаж. Його 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних) забезпечують високі результати в Cinebench R23 (25369 балів) та Passmark (37006 балів). Натомість AMD Ryzen 7 7800X з 8 потужними ядрами Zen 4 краще справляється з іграми та однопотоковими додатками, має вищий рейтинг однопотокової продуктивності (84 проти 76) та інтегровану графіку Radeon. Якщо ваш бюджет обмежений і вам потрібна універсальність — обирайте Intel. Якщо ви геймер або працюєте з легкими однопотоковими завданнями — AMD буде кращим варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13700 має 16 ядер (8P+8E) та 24 потоки, тоді як AMD Ryzen 7 7800X — 8 ядер і 16 потоків. Це дає Intel перевагу в багатопотокових завданнях.
  • AMD Ryzen 7 7800X демонструє вищу однопотокову продуктивність (рейтинг 84 проти 76), що важливо для ігор та швидкодії в окремих додатках.
  • Інтегрована графіка AMD Radeon (Ryzen 7000) отримала рейтинг 50, що трохи вище за Intel UHD Graphics 770 (49). Для ігор без дискретної відеокарти AMD кращий.
  • У бенчмарках Intel випереджає AMD: Cinebench R23 багатоядерний 25369 проти 22564, Passmark багатоядерний 37006 проти 22564 (дані AMD відсутні, але Intel лідирує).
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (рейтинг 100), що робить їх рівними за споживанням енергії в тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 22564

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec Немає даних
Clang compilation 147.2 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 285.4 pages/sec Немає даних
Background blur 66.7 images/sec Немає даних
Photo processing 122.9 images/sec Немає даних
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 Немає даних

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 99.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 150M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 47.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 454.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 2079 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 27.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4129 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13700 чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X має вищу однопотокову продуктивність (84 проти 76) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core i7 13700 для відеомонтажу?

Так, Intel Core i7 13700 з 16 ядрами та багатоядерним результатом Cinebench R23 25369 балів значно швидше справляється з рендерингом та відеомонтажем, ніж AMD Ryzen 7 7800X.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7800X має інтегровану графіку Radeon (Ryzen 7000) з рейтингом 50, що трохи вище за Intel UHD Graphics 770 (49). Для базових завдань без дискретної відеокарти AMD кращий.

Чи однакова енергоефективність у цих процесорів?

Так, обидва процесори мають рейтинг енергоефективності 100, що свідчить про однакове споживання енергії в тестах. Різниця в продуктивності не впливає на енергоспоживання.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Intel Core i7 13700 з 16 ядрами та результатом Clang compilation 147.2 Klines/sec швидше компілює код, ніж AMD Ryzen 7 7800X, завдяки більшій кількості ядер.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.