Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та AMD Ryzen 9 7950X — це два потужних процесори, які змагаються за увагу як геймерів, так і професіоналів. Обидві моделі пропонують високу продуктивність, але мають різну архітектуру та цінові категорії. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X випереджає Intel Core i7 13700 у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам та вищим частотам, що підтверджується результатами Cinebench R23 (багатоядерний: 36742 проти 25369) та Passmark (62709 проти 37006). Однак Intel Core i7 13700 демонструє кращу енергоефективність та нижче енергоспоживання, що робить його привабливим вибором для збірок з обмеженим бюджетом або менш вимогливим охолодженням. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу або компіляції, обирайте Ryzen 9 7950X. Для більш збалансованого рішення з хорошим співвідношенням ціни та продуктивності підійде Core i7 13700.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7950X має 16 ядер та 32 потоки, тоді як Intel Core i7 13700 — 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних) та 24 потоки, що дає перевагу AMD у багатопотокових завданнях.
  • Ryzen 9 7950X значно випереджає Core i7 13700 у багатоядерних бенчмарках: Cinebench R23 (36742 проти 25369) та Passmark (62709 проти 37006).
  • У одноядерних тестах перевага AMD мінімальна: Geekbench 6 (3068 проти 2817) та Cinebench R23 (2009 проти 2008), що свідчить про близьку продуктивність в іграх.
  • Intel Core i7 13700 демонструє вищу енергоефективність (100 балів проти 100, але з меншим TDP), що робить його більш економним у повсякденному використанні.
  • AMD Ryzen 9 7950X має інтегровану графіку Radeon з вищим балом (78 проти 49), що забезпечує кращу візуалізацію без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 36742

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 21401

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 99.4 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 150M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 47.3M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 26.3 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 454.1 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 2079 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 27.1B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 32
Частота 2.1 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 24 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 170 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт 230 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 13700 чи AMD Ryzen 9 7950X?

Обидва процесори демонструють майже однакову одноядерну продуктивність, тому в іграх різниця буде мінімальною. Intel Core i7 13700 може бути кращим вибором через нижчу ціну та енергоспоживання.

Чи варто обирати AMD Ryzen 9 7950X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 7950X значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг, компіляція та обробка відео, завдяки вищим результатам у Cinebench R23 та Geekbench 6.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Intel Core i7 13700 має нижче енергоспоживання при порівнянній продуктивності, що робить його більш економним та легшим у охолодженні, особливо в компактних збірках.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології, як-от PCIe 5.0?

Так, обидва процесори підтримують PCIe 5.0, що забезпечує сумісність з новітніми відеокартами та NVMe SSD для високошвидкісного обміну даними.

Який процесор краще обрати для роботи з архівацією та компіляцією?

AMD Ryzen 9 7950X демонструє значно вищу швидкість у стисненні файлів (1960 MB/sec проти 1250 MB/sec) та компіляції (211.3 Klines/sec проти 147.2 Klines/sec), тому він краще підходить для цих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.