Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та Apple M1 Ultra — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та філософії. i7-13700, випущений у січні 2023 року, орієнтований на настільні ПК з високою однопотоковою продуктивністю. M1 Ultra, анонсований у березні 2022 року, є флагманським чипом Apple для Mac Studio, що поєднує два кристали M1 Max. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700 виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23: 2008 проти 1510) та іграх завдяки вищим частотам. Apple M1 Ultra, своєю чергою, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (18530 проти 16321) і значно вищу швидкість у File compression (2000 MB/s) та HTML5 Browser (513.5 pages/s). Якщо вам потрібен універсальний процесор для ПК з акцентом на ігри — обирайте i7-13700. Для роботи з відео, компіляції коду або завдань, оптимізованих під архітектуру ARM, краще підійде M1 Ultra.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 13700 значно випереджає M1 Ultra в Cinebench R23 (2008 проти 1510) та Geekbench 6 (2817 проти 2436), що робить його кращим для ігор та швидких одноядерних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra має перевагу в Geekbench 6 (18530 проти 16321) та Passmark (41175 проти 37006), демонструючи вищу ефективність у багатопотокових сценаріях, таких як рендеринг та компіляція.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але M1 Ultra традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що важливо для безшумних систем.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має вищий бал за інтегровану графіку (53 проти 49), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти, особливо в macOS.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Ultra значно швидший у File compression (2000 MB/s проти 1250 MB/s) та HTML5 Browser (513.5 pages/s проти 360.9 pages/s), тоді як i7-13700 лідирує в Background blur (66.7 images/s проти 42.3 images/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 23841

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 18530

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 99.4 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 150M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 47.3M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 26.3 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 454.1 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 2079 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 27.1B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-13700 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 20
Кількість потоків 24 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13700 чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 13700 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2008 проти 1510) та сумісності з більшістю ігор на Windows. M1 Ultra обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для роботи з відео?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 18530) та потужній інтегрованій графіці, особливо в програмах, оптимізованих під Apple Silicon.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал за енергоефективність, але M1 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для компактних і безшумних систем.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13700 та Apple M1 Ultra за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), бенчмарки показують, що i7-13700 сильніший в однопотокових завданнях, а M1 Ultra — у багатопотокових та спеціалізованих сценаріях.

Який процесор краще для компіляції коду?

Apple M1 Ultra швидше компілює код (Clang compilation: 189 Klines/sec проти 147.2 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють у macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.