Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та Apple M2 — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та екосистеми. Перший орієнтований на настільні ПК і пропонує високу багатопотокову продуктивність, другий — на ноутбуки Mac і славиться енергоефективністю. Порівняємо їх за ключовими параметрами, щоб визначити, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700 значно випереджає Apple M2 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (25369 проти 8667) та Passmark (37006 проти 15547). Він також швидший у компіляції, рендерингу та обробці фото. Однак Apple M2 демонструє гідну однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2589 проти 2817) і має перевагу в енергоефективності, що робить його ідеальним для автономних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій, обирайте Intel. Для мобільності та економії енергії — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13700 майже втричі потужніший за Apple M2 у Cinebench R23 (25369 проти 8667) та Passmark (37006 проти 15547).
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує з невеликим відривом: Geekbench 6 2817 проти 2589, Cinebench R23 2008 проти 1581.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100, але Apple M2 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 13700 отримує 49 балів проти 31 у Apple M2, що вказує на кращу графічну продуктивність для вбудованих рішень.
  • Спеціалізовані завдання: Intel значно швидший у компіляції (147.2 Klines/sec проти 80.4), рендерингу PDF (466.6 Mpixels/sec проти 266.1) та трасуванні променів (34.1 Mpixels/sec проти 10.5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 8667

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 10122

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 99.4 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 150M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 47.3M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 26.3 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 454.1 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 2079 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 27.1B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 13700 має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 2008 проти 1581) та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор на настільних ПК.

Чи варто вибирати Apple M2 для роботи з відео?

Так, Apple M2 добре справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro, але Intel Core i7 13700 швидше рендерить (PDF Renderer 466.6 проти 266.1 Mpixels/sec) та обробляє фото (122.9 проти 107 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Apple M2 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор кращий для програмування?

Intel Core i7 13700 значно швидший у компіляції (147.2 Klines/sec проти 80.4), тому він краще підходить для великих проектів, тоді як Apple M2 достатньо для більшості задач розробки.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори?

Так, порівняння показує, що Intel Core i7 13700 перевершує Apple M2 у багатопотоковій продуктивності, але Apple M2 виграє в енергоефективності та мобільності, що робить їх придатними для різних сценаріїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.