Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та Apple M3 Pro — два потужних процесори, які змагаються за увагу користувачів. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — у жовтні того ж року. Обидва демонструють високу однопотокову продуктивність, але мають різну архітектуру та сфери застосування. Intel працює на x86, тоді як M3 Pro — це ARM-чіп від Apple, оптимізований для екосистеми Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (25369 проти 15106) та Passmark (37006 проти 26022). Він також швидший у рендерингу та компіляції. Натомість Apple M3 Pro лідирує в одноядерних тестах Geekbench 6 (3158 проти 2817) та Passmark (4533 проти 4129), а також пропонує кращу енергоефективність, що важливо для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте Intel. Для енергоефективності та роботи в екосистемі Apple — M3 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13700 значно випереджає M3 Pro у Cinebench R23 (25369 проти 15106) та Passmark (37006 проти 26022), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Pro демонструє вищі результати в Geekbench 6 (3158 проти 2817) та Passmark (4533 проти 4129), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але M3 Pro, як ARM-чіп, зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (49 проти 41), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення файлів: M3 Pro випереджає Intel у File compression (1550 MB/sec проти 1250 MB/sec), що корисно для архівації даних.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 15106

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 15070

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 99.4 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 150M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 47.3M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 26.3 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 454.1 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 2079 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 27.1B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 6
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,5 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 2304
TMUs 16 144
ROPs 8 72
Обчислювальні блоки 32 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 13700 зазвичай кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігрових платформ. Однак M3 Pro також добре справляється з іграми, оптимізованими для Mac.

Чи варто обирати Apple M3 Pro для роботи з відео?

Так, M3 Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro. Однак Intel i7 13700 може бути швидшим у рендерингу через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Apple M3 Pro на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії, що робить його кращим для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13700 та Apple M3 Pro?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 та ARM), порівняння можливе за бенчмарками та реальними завданнями. Вибір залежить від вашої екосистеми (Windows vs macOS).

Який процесор кращий для програмування?

Intel Core i7 13700 виграє в компіляції коду (Clang compilation: 147.2 Klines/sec проти 124.1), тому він кращий для важких компіляцій. M3 Pro підійде для легших завдань і роботи в macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.