Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700 vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700 та Apple M4 Pro (14-Core) — це два потужних процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Intel вийшов на початку 2023 року, тоді як Apple M4 Pro дебютував восени 2024 року. Обидва чипи пропонують високу продуктивність, але мають суттєві відмінності в однопотокових та багатопотокових завданнях, енергоефективності та інтегрованій графіці. Розглянемо їхні характеристики, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) перевершує Intel Core i7 13700 за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю, що підтверджується вищими балами в Geekbench 6 (одноядерний: 3875 проти 2817) та Cinebench R23 (одноядерний: 2249 проти 2008). Він також швидше обробляє файли, HTML-сторінки та фото. Однак Intel Core i7 13700 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (25369 проти 23433) та Passmark (37006 проти відсутності даних у M4 Pro). Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність та робота в екосистемі Apple, обирайте M4 Pro. Для завдань, що вимагають високої багатопотокової потужності на платформі x86, кращим вибором буде Core i7 13700.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (14-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3875 проти 2817 у Intel Core i7 13700.
  • Intel Core i7 13700 випереджає M4 Pro у багатоядерному тесті Cinebench R23: 25369 проти 23433, що свідчить про його перевагу в багатопотокових завданнях.
  • M4 Pro демонструє кращу енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • У реальних завданнях M4 Pro швидше: стиснення файлів (2260 MB/s проти 1250 MB/s), обробка фото (208,4 зобр./с проти 122,9 зобр./с) та HTML-браузинг (574,7 стор./с проти 360,9 стор./с).
  • Інтегрована графіка M4 Pro (63 бали) потужніша за графіку Intel (49 балів), що робить його кращим для легких графічних завдань без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2008 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 25369 23433

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 147.2 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 360.9 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 466.6 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 285.4 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 66.7 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 122.9 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 34.1 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2817 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 16321 22271

PassMark

Integer math 141.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 99.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 150M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 47.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 26.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 454.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 2079 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 27.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4129 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37006 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13700 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 24 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2560
TMUs 16 160
ROPs 8 80
Обчислювальні блоки 32 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700 чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 13700 має вищу багатопотокову продуктивність і сумісність з більшістю ігор на Windows, тому він кращий для ігор. Apple M4 Pro обмежений екосистемою macOS, де ігор менше.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro через енергоефективність?

Так, M4 Pro пропонує відмінну продуктивність на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи. Intel Core i7 13700 споживає більше енергії, але забезпечує вищу багатопотокову потужність.

Який процесор швидше в однопотокових завданнях?

Apple M4 Pro значно швидший в однопотокових завданнях, що підтверджується тестами Geekbench 6 (3875 проти 2817) та Cinebench R23 (2249 проти 2008).

Чи можна порівнювати ці процесори для професійної роботи?

Так, для відеомонтажу, програмування та роботи з фото M4 Pro часто швидший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та оптимізації софту під ARM. Intel Core i7 13700 краще підходить для завдань, що використовують багато ядер на x86.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 49), що дозволяє виконувати легкі графічні завдання та базові ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.