Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700F vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700F і AMD Ryzen 9 7845HX — два потужні процесори 2023 року, які належать до різних платформ. Перший — десктопний CPU для настільних ПК, другий — мобільний чип для ноутбуків. Обидва мають високі показники в бенчмарках, але призначені для різних сценаріїв використання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також енергоефективність.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700F виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1997 проти 1871) і швидкості компіляції Clang (148.5 проти 120.9 Klines/sec), що робить його кращим для ігор та завдань, чутливих до тактової частоти. AMD Ryzen 9 7845HX демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Passmark (45644 проти 38916) і значно кращу швидкість стиснення файлів (1810 проти 1340 MB/sec). Водночас обидва мають однакову енергоефективність за даними оцінок. Вибір залежить від платформи: 13700F — для стаціонарного ПК, 7845HX — для потужного ноутбука.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13700F має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1997 проти 1871), що забезпечує кращу продуктивність в іграх та повсякденних задачах.
  • AMD Ryzen 9 7845HX перевершує в багатоядерному тесті Passmark (45644 проти 38916) і в стисненні файлів (1810 проти 1340 MB/sec), що важливо для рендерингу та архівування.
  • Ryzen 9 7845HX має кращу інтегровану графіку (58 балів проти 51), що дає перевагу в ноутбуках без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i7 13700F показує вищу швидкість компіляції Clang (148.5 проти 120.9 Klines/sec) і обробки PDF (430.5 проти 392.8 Mpixels/sec), що корисно для розробників.
  • AMD Ryzen 9 7845HX лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2927 проти 2690), що свідчить про ефективність архітектури Zen 4 у мобільному сегменті.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1997 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 25699 26647

GeekBench v6

File compression 1340 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 148.5 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.9 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 430.5 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 274.4 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 67.3 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 138.4 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 35.1 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2690 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 16660 15129

PassMark

Integer math 143.4 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 102.5 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 157M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 50.5M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 27.5 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 481.4 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 2230 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 28.9B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4130 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 38916 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-13700F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 219 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700F Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700F чи AMD Ryzen 9 7845HX?

Intel Core i7 13700F забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1997 проти 1871), що важливо для ігор. Він є кращим вибором для стаціонарного ігрового ПК.

Чи можна порівнювати десктопний і мобільний процесори?

Так, але варто враховувати різницю в платформах: Core i7 13700F призначений для настільних ПК, а Ryzen 9 7845HX — для ноутбуків. Їхня продуктивність залежить від системи охолодження та енергоспоживання.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 9 7845HX демонструє вищий результат у Passmark (45644 проти 38916) і Cinebench R23 багатоядерному (26647 проти 25699), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.

Чи підходить Intel Core i7 13700F для робочих станцій?

Так, завдяки високій швидкості компіляції (148.5 Klines/sec) і обробці PDF (430.5 Mpixels/sec) він добре справляється з професійними завданнями, але поступається Ryzen у стисненні файлів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 9 7845HX оптимізований для мобільних пристроїв, тому в ноутбуках він може споживати менше енергії завдяки архітектурі Zen 4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.