Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700H та Apple M2 Ultra — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший створений для мобільних робочих станцій та ігрових ноутбуків, другий — флагманський чіп Apple для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями: чи то багатопотокові рендери, чи енергоефективна робота з відео.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core i7 13700H у багатопотокових завданнях: його показники в Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищі (28924 проти 17702), а Geekbench 6 (багатоядерний) демонструє перевагу в 70% (21387 проти 12569). Він також лідирує в обробці файлів, компіляції та рендерингу. Однак Intel виграє в одноядерному Cinebench R23 (1871 проти 1735) і має кращу сумісність з іграми та Windows-екосистемою. Якщо ваш пріоритет — максимальна продуктивність у професійних додатках macOS, обирайте M2 Ultra. Для універсальних завдань, ігор та роботи з Windows краще підійде Core i7 13700H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 в Cinebench R23, що на 63% більше, ніж 17702 у Core i7 13700H.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали проти 38 у Core i7 13700H, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає в Cinebench R23 (1871 проти 1735), але M2 Ultra лідирує в Geekbench 6 (2685 проти 2292).
  • Сумісність та екосистема: Core i7 13700H підтримує Windows та ігри, тоді як M2 Ultra оптимізований для macOS і професійного софту.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1871 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 17702 28924

GeekBench v6

File compression 1150 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 95.3 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 309.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 378.7 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 236.6 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 51.8 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 110.5 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 21.9 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2292 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 12569 21387

PassMark

Integer math 95.6 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 68.4 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 106M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 34.4M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 317.6 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1772 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 18.9B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3645 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 27160 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13700H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700H чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i7 13700H краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows, більшій кількості оптимізованих ігор та вищій одноядерній продуктивності в Cinebench R23.

Чи варто обирати Apple M2 Ultra для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (28924 в Cinebench R23) та швидкість обробки фото (170.7 images/sec), що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу в Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності 100, але M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі, що особливо помітно в багатопотокових завданнях.

Чи підходить Intel Core i7 13700H для рендерингу 3D?

Так, він справляється з рендерингом (Ray tracing 21.9 Mpixels/sec), але M2 Ultra майже на 54% швидший (33.8 Mpixels/sec), тому для важких 3D-сцен краще обрати Apple.

Який процесор обрати для роботи з кодом та компіляцією?

Apple M2 Ultra значно швидший у компіляції (226.4 Klines/sec проти 95.3 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють у macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.