Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700HX vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i7 13700HX та AMD Ryzen 5 2600X — це протистояння мобільного процесора нового покоління з настільним CPU попередньої ери. Intel Core i7 13700HX, випущений у 2023 році, пропонує сучасну архітектуру та високу багатопотокову продуктивність. AMD Ryzen 5 2600X, що дебютував у 2018 році, був популярним вибором для ігрових збірок. Ми проаналізували ключові характеристики, результати тестів та оцінки, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700HX значно випереджає AMD Ryzen 5 2600X за більшістю показників продуктивності. Він демонструє майже вдвічі вищі результати в багатоядерних тестах Cinebench R23 (20319 проти 7523) та Geekbench 6 (13824 проти 5577). Загальний рейтинг Intel становить 62 бали проти 43 у AMD. Однак варто враховувати, що 13700HX — це мобільний процесор, а 2600X — настільний. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних завданнях, Intel є очевидним лідером. Для бюджетних настільних збірок Ryzen 5 2600X може бути достатнім.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13700HX набирає 20319 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — лише 7523, що робить Intel майже втричі швидшим.
  • Однопотокова продуктивність: У Geekbench 6 одноядерний тест Intel показує 2503 бали, а AMD — 1272, що свідчить про значну перевагу Intel в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel досягає вищої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i7 13700HX має кращу інтегровану графіку (45 балів проти 21), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Рік випуску та платформа: Intel 13700HX (2023) — мобільний процесор, а AMD 2600X (2018) — настільний, що впливає на сумісність із материнськими платами та сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1839 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 20319 7523

GeekBench v6

File compression 1030 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.7 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 380.8 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 249.2 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 52.9 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 113.6 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2503 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 13824 5577

PassMark

Integer math 120.5 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 88.6 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 128M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 42.5M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 23.1 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 404.5 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 1977 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 24.9B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3869 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 33601 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i7-13700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Немає

Процесор

Ядер 8 6
Потоковий 16 12
Частота 2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 24 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700HX Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 13700HX чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i7 13700HX значно потужніший в одноядерних тестах, що критично для ігор. Він забезпечує вищий FPS у сучасних проєктах. AMD Ryzen 5 2600X застарів і може бути вузьким місцем у нових іграх.

Чи можна порівнювати мобільний Intel Core i7 13700HX з настільним AMD Ryzen 5 2600X?

Так, хоча це різні платформи. Intel 13700HX встановлюється в ноутбуки, а AMD 2600X — у десктопи. Однак за продуктивністю Intel випереджає AMD, тому його можна розглядати як альтернативу для потужних ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel Core i7 13700HX забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

AMD Ryzen 5 2600X застарів і поступається сучасним процесорам навіть початкового рівня. Його можна розглядати лише для дуже бюджетних збірок або апгрейду старих систем, але краще звернути увагу на новіші моделі.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i7 13700HX значно швидший у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Він набирає 20319 балів у Cinebench R23 проти 7523 у AMD Ryzen 5 2600X, що робить його кращим вибором для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.