Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700HX vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700HX та AMD Ryzen 9 7845HX — два потужні мобільні процесори 2023 року, які змагаються за місце в ігрових та робочих ноутбуках. Обидві моделі пропонують високу багатопотокову продуктивність, але мають різну архітектуру та набори характеристик. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні сильні сторони за даними бенчмарків, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX випереджає Intel Core i7 13700HX у більшості синтетичних тестів, особливо в багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 26647 проти 20319; Passmark багатоядерний: 45644 проти 33601). Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2927 проти 2503) та кращу інтегровану графіку. Проте Intel виграє в окремих завданнях, як-от Clang compilation (125.3 проти 120.9 Klines/sec) і Ray tracing (27.9 проти 16.5 Mpixels/sec). Загалом Ryzen 9 7845HX є більш збалансованим вибором для важких обчислень та ігор.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 7845HX значно потужніший — Cinebench R23 багатоядерний 26647 проти 20319 у Intel, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX також лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2927 проти 2503), що важливо для ігор та повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: AMD має вищий бал за інтегровану графіку (58 проти 45), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Стиснення файлів: Ryzen 9 7845HX значно швидше стискає дані — 1810 MB/sec проти 1030 MB/sec у Intel, що корисно для архіваторів.
  • Трасування променів: Intel Core i7 13700HX випереджає AMD у тесті Ray tracing (27.9 проти 16.5 Mpixels/sec), що може бути перевагою в певних професійних застосунках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1839 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 20319 26647

GeekBench v6

File compression 1030 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.7 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 380.8 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 249.2 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 52.9 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 113.6 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2503 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 13824 15129

PassMark

Integer math 120.5 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 88.6 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 128M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 42.5M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 23.1 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 404.5 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1977 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 24.9B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3869 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 33601 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i7-13700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 8 12
Потоковий 16 24
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700HX Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700HX чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2927 проти 2503), що зазвичай дає перевагу в іграх. Однак реальна ігрова продуктивність залежить від відеокарти та оптимізації.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому за цим параметром вони рівні. Різниця в енергоспоживанні може проявлятися в конкретних моделях ноутбуків.

Чи варто вибирати Intel через вищу продуктивність у трасуванні променів?

Якщо ваша робота пов'язана з трасуванням променів (наприклад, 3D-рендеринг), Intel Core i7 13700HX може бути кращим вибором (27.9 проти 16.5 Mpixels/sec). Для більшості інших завдань AMD вигідніший.

Який процесор краще підходить для роботи з архівами та компіляції?

AMD Ryzen 9 7845HX значно швидше стискає файли (1810 MB/sec проти 1030 MB/sec), а Intel трохи випереджає в компіляції Clang (125.3 проти 120.9 Klines/sec). Для архівації краще AMD, для компіляції — Intel.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

AMD Ryzen 9 7845HX має вищий загальний бал (68 проти 62), що відображає його перевагу в більшості тестів, особливо в багатопотоковій та однопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.