Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700HX vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700HX та Apple M1 Pro — два потужних процесори, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший вийшов на початку 2023 року й орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки, другий дебютував у 2021 році в лінійці MacBook Pro. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700HX випереджає Apple M1 Pro за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 20319 проти 12108) та однопотоковими тестами, що робить його кращим вибором для ресурсоємних завдань, як-от рендеринг, компіляція коду та ігри. Однак M1 Pro демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1230 MB/s проти 1030 MB/s) і значно кращу енергоефективність, що забезпечує довшу автономність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, якщо автономність і стабільність у ноутбуці — M1 Pro.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13700HX має 16 ядер (8 продуктивних + 8 ефективних), тоді як Apple M1 Pro — 10 ядер (8 продуктивних + 2 ефективних), що дає перевагу Intel у багатопотокових завданнях.
  • За результатами Cinebench R23 багатоядерний тест Intel (20319 балів) майже вдвічі перевищує показник M1 Pro (12108 балів), що свідчить про значно вищу обчислювальну потужність Intel.
  • У тесті стиснення файлів Apple M1 Pro випереджає Intel (1230 MB/s проти 1030 MB/s), демонструючи кращу ефективність у роботі з архівами.
  • Intel Core i7 13700HX значно швидший у трасуванні променів (27.9 Mpixels/s проти 10.7 Mpixels/s), що важливо для 3D-рендерингу та ігор.
  • Apple M1 Pro має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів), що забезпечує менше тепловиділення та довшу роботу від батареї порівняно з Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1839 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 20319 12108

GeekBench v6

File compression 1030 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.7 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 380.8 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 249.2 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 52.9 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 113.6 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2503 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 13824 10305

PassMark

Integer math 120.5 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 88.6 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 128M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 42.5M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 23.1 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 404.5 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1977 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 24.9B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3869 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 33601 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-13700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 10
Кількість потоків 24 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 32 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700HX чи Apple M1 Pro?

Intel Core i7 13700HX значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2503 проти 2328) і кращій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто обирати Apple M1 Pro замість Intel Core i7 13700HX для роботи з відео?

Так, M1 Pro часто виграє за рахунок оптимізації програмного забезпечення (Final Cut Pro) та енергоефективності, хоча Intel має вищі сирі показники в бенчмарках, як-от Cinebench.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але на практиці M1 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i7 13700HX значно швидший у компіляції Clang (125.3 Klines/s проти 82.4 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи підходить Intel Core i7 13700HX для ноутбуків з тривалим часом роботи?

Ні, через вище енергоспоживання Intel Core i7 13700HX зазвичай використовується в ігрових ноутбуках, де пріоритет — продуктивність, а не автономність. Для тривалої роботи краще обрати M1 Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.