Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700HX vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700HX і Apple M2 Ultra — два потужних процесори, створені для різних екосистем. Перший орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки на Windows, другий — на професійні Mac Studio та Mac Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями: від рендерингу та компіляції до щоденної роботи з графікою та текстом.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra випереджає Intel Core i7 13700HX у багатопотокових завданнях, демонструючи вищі результати в Cinebench R23 (28924 проти 20319) та Geekbench 6 (21387 проти 13824). Він також значно швидший у компресії файлів, компіляції коду та рендерингу. Однак i7 13700HX має вищу одноядерну продуктивність за Passmark (3869 проти 4200 у M2 Ultra, хоча Geekbench показує зворотне). Вибір залежить від екосистеми: якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і ви працюєте в macOS — M2 Ultra, якщо ігри або Windows-софт — i7 13700HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23, що на 42% більше, ніж 20319 у Intel Core i7 13700HX.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали проти 45 у i7, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Компіляція та архівування: M2 Ultra компілює 226.4 Klines/sec (проти 125.3) та стискає файли зі швидкістю 2140 MB/sec (проти 1030), що вдвічі швидше.
  • Одноядерна продуктивність: за Geekbench 6 M2 Ultra випереджає (2685 vs 2503), але за Passmark лідирує i7 (3869 vs 4200 у M2 Ultra) — різниця незначна.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1839 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 20319 28924

GeekBench v6

File compression 1030 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.7 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 380.8 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 249.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 52.9 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 113.6 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2503 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 13824 21387

PassMark

Integer math 120.5 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 88.6 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 128M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 42.5M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 23.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 404.5 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1977 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 24.9B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3869 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 33601 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 8 16
Потоковий 16 16
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 24
Кількість потоків 24 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для відеомонтажу?

Apple M2 Ultra забезпечує вищу багатопотокову продуктивність і потужнішу інтегровану графіку, тому краще підходить для рендерингу та роботи з відео в Final Cut Pro або DaVinci Resolve.

Чи підходить Intel Core i7 13700HX для ігор?

Так, i7 13700HX є чудовим вибором для ігрових ноутбуків завдяки високій одноядерній продуктивності та сумісності з Windows-іграми, хоча потребує дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але M2 Ultra демонструє краще співвідношення продуктивності до енергоспоживання завдяки ARM-архітектурі.

Який чип краще справляється з компіляцією коду?

M2 Ultra значно швидший: 226.4 Klines/sec проти 125.3 Klines/sec у Intel, що робить його кращим вибором для розробників.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних екосистем (Windows vs macOS). Вибір залежить від програмного забезпечення: для професійних завдань у macOS краще M2 Ultra, для універсальності та ігор — i7 13700HX.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.