Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700HX vs Apple M4 Pro (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700HX та Apple M4 Pro (14-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — це 16-ядерний гібридний чип Intel (8 продуктивних + 8 ефективних ядер), що вийшов у січні 2023 року. Другий — 14-ядерний ARM-процесор Apple (10 продуктивних + 4 ефективних), представлений у жовтні 2024 року. Обидва забезпечують високу продуктивність, але M4 Pro вирізняється кращою енергоефективністю та однопотоковою швидкістю.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (14-Core) випереджає Intel Core i7 13700HX за більшістю ключових показників: однопотокова продуктивність вища на ~39% (Geekbench 6), багатопотокова — на ~61%, а інтегрована графіка потужніша на 40%. Він також демонструє значно кращі результати в реальних завданнях: стиснення файлів (2260 проти 1030 MB/с) та обробка фото (208 проти 114 зображень/с). Однак i7 13700HX залишається сильним вибором для ігор та сумісності з Windows-екосистемою, особливо в бюджетних ноутбуках.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має на 39% вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3875 проти 2503), що дає перевагу в швидкодії додатків та інтерфейсу.
  • У багатопотокових тестах M4 Pro перевершує i7 на 61% (22271 проти 13824 у Geekbench 6), що критично для відеомонтажу та компіляції.
  • Інтегрована графіка M4 Pro на 40% потужніша (63 проти 45 балів), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M4 Pro досягає кращих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i7 13700HX вийшов на півтора року раніше (січень 2023) і має ширшу сумісність з Windows-іграми та ПЗ, тоді як M4 Pro оптимізований під macOS.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1839 2249
Cinebench R23 (багатоядерний) 20319 23433

GeekBench v6

File compression 1030 MB/sec 2260 MB/sec
Clang compilation 125.3 Klines/sec 183 Klines/sec
HTML 5 Browser 302.7 pages/sec 574.7 pages/sec
PDF Renderer 380.8 Mpixels/sec 599.5 Mpixels/sec
Text processing 249.2 pages/sec 366.2 pages/sec
Background blur 52.9 images/sec 86.2 images/sec
Photo processing 113.6 images/sec 208.4 images/sec
Ray tracing 27.9 Mpixels/sec 30.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2503 3875
Geekbench 6 (багатоядерний) 13824 22271

PassMark

Integer math 120.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 88.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 128M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 42.5M Strings/sec Немає даних
Data encryption 23.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 404.5 MBytes/sec Немає даних
Physics 1977 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 24.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3869 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 33601 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13700HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)

Процесор

Ядер 8 10
Потоковий 16 10
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,5 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 14
Кількість потоків 24 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 46 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (32EU) Apple M4 GPU (20-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 2560
TMUs 16 160
ROPs 8 80
Обчислювальні блоки 32 320
TGP 15 Вт 32 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 9,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700HX чи Apple M4 Pro?

Intel Core i7 13700HX кращий для ігор завдяки ширшій сумісності з Windows-іграми та вищій багатоядерній продуктивності в Passmark (33601). Однак M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для ігор, оптимізованих під macOS.

Чи варто вибирати Apple M4 Pro замість Intel i7 для роботи з відео?

Так, Apple M4 Pro значно швидший у відеомонтажі завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23433 проти 20319) та кращій обробці фото (208 проти 113 зображень/с). Він також ефективніший у стисненні файлів (2260 проти 1030 MB/с).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довший час автономної роботи в MacBook.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (63 бали проти 45), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Який процесор вийшов пізніше і чи варто чекати нові моделі?

Apple M4 Pro вийшов у жовтні 2024 року, на півтора року пізніше за Intel i7 13700HX (січень 2023). Якщо вам потрібна найновіша технологія та енергоефективність, M4 Pro — кращий вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.