Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700K vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700K та Apple M1 Max — два потужні процесори, створені для різних платформ і завдань. Перший — флагманський десктопний CPU Intel 13-го покоління з гібридною архітектурою, що пропонує високу багатопотокову продуктивність. Другий — флагман Apple Silicon для професійних MacBook і Mac Studio, що вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні бенчмарки, швидкість у реальних завданнях та з'ясуємо, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i7 13700K значно випереджає Apple M1 Max у багатопотокових тестах (Cinebench R23: 30468 проти 12411, Passmark багатоядерний: 46430 проти 22075) та однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2941 проти 2431). Він також швидший у компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак M1 Max має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цьому показнику) і краще підходить для ноутбуків завдяки інтегрованій графіці. Для ігор, рендерингу та робочих станцій i7 13700K є більш продуктивним вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13700K має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 30468 проти 12411 у M1 Max, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність також на користь Intel: Geekbench 6 одноядерний — 2941 проти 2431, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • У завданнях компіляції коду Intel i7 13700K майже в 1.6 рази швидший (167.5 Klines/sec проти 105.1 Klines/sec), що важливо для розробників.
  • Intel i7 13700K демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів (37.6 Mpixels/sec проти 14.9) та обробці зображень (187.6 images/sec проти 122.8).
  • Apple M1 Max має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів, але M1 Max споживає менше енергії в реальних сценаріях) та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2082 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 30468 12411

GeekBench v6

File compression 1770 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 167.5 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 528.1 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 560.2 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 288 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 81 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 187.6 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 37.6 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2941 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 20193 12673

PassMark

Integer math 155.7 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 115.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 196M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 63.2M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 33.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 602.2 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 2758 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 37B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4360 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 46430 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-13700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 8 8
Потоковий 16 8
Частота 3,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 2.5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 10
Кількість потоків 24 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13700K чи Apple M1 Max?

Intel Core i7 13700K значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2941 проти 2431) і сумісності з потужними дискретними відеокартами. M1 Max обмежений інтегрованою графікою та екосистемою macOS.

Чи підходить Apple M1 Max для відеомонтажу?

Так, M1 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та спеціалізованим медіа-двигунам. Однак Intel i7 13700K має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 30468 проти 12411), що дає йому перевагу в складних проектах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Max споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13700K та Apple M1 Max безпосередньо?

Так, але варто враховувати, що i7 13700K — десктопний процесор для ПК, а M1 Max — мобільний чип для Mac. Вибір залежить від платформи: Intel кращий для ігор та робочих станцій, Apple — для мобільності та енергоефективності.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i7 13700K швидше компілює код: 167.5 Klines/sec проти 105.1 Klines/sec у M1 Max. Це робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.