Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13700K vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13700K та Apple M2 — два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. i7-13700K створений для настільних ПК, де важлива максимальна багатопотокова потужність, тоді як Apple M2 — енергоефективний чип для MacBook та Mac mini. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні результати в бенчмарках, однопотокову продуктивність, інтегровану графіку та енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i7-13700K значно випереджає Apple M2 у багатопотокових завданнях — майже втричі вищий результат Cinebench R23 (30468 проти 8667) та Passmark (46430 проти 15547). Він також швидший у компіляції, обробці фото та трасуванні променів. Однак Apple M2 пропонує кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів) і працює в безвентиляторних або тихих системах. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Intel. Для мобільності та економії енергії — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel i7-13700K має втричі вищий результат Cinebench R23 (30468) порівняно з Apple M2 (8667).
  • Однопотокова продуктивність: i7-13700K також попереду — 2082 проти 1581 у Cinebench R23, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 60 балів, Apple M2 — лише 31, що свідчить про кращу графічну продуктивність i7-13700K.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Apple M2 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт) проти 125 Вт у Intel.
  • Сфера застосування: Intel i7-13700K орієнтований на настільні ПК та робочі станції, а Apple M2 — на ноутбуки та компактні системи з пасивним охолодженням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2082 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 30468 8667

GeekBench v6

File compression 1770 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 167.5 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 528.1 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 560.2 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 288 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 81 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 187.6 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 37.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2941 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 20193 10122

PassMark

Integer math 155.7 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 115.8 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 196M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 63.2M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 33.6 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 602.2 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 2758 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 37B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4360 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 46430 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13700K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 8 4
Потоковий 16 4
Частота 3,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,2 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 24 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 34x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 30МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 253 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1600 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,82 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13700K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 13700K чи Apple M2?

Intel Core i7 13700K значно потужніший в іграх завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2082 проти 1581 у Cinebench) та кращій інтегрованій графіці (60 балів проти 31). Apple M2 не призначений для серйозних ігор.

Чи варто обирати Apple M2 замість Intel i7 13700K для роботи з відео?

Для рендерингу та багатопотокових завдань Intel i7 13700K значно швидший (багатоядерний Geekbench 20193 проти 10122). Apple M2 виграє в енергоефективності, але поступається в сирій потужності.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 споживає близько 15 Вт, тоді як Intel i7-13700K — до 125 Вт. M2 ідеальний для ноутбуків, де важлива автономність.

Чи можна порівнювати Intel Core i7 13700K та Apple M2 для роботи в офісних програмах?

Так, обидва впораються з офісними завданнями. Intel i7-13700K швидший у тексті (288 сторінок/сек проти 257), але різниця несуттєва. Для офісу достатньо будь-якого.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції?

Intel Core i7 13700K значно швидший у компіляції (167.5 Klines/sec проти 80.4) та обробці даних. Для серйозної розробки ПЗ краще обрати Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.