Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13705H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13705H та Apple M1 Ultra — це два потужні процесори, призначені для різних платформ. Перший створений для високопродуктивних ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для Mac Studio та MacBook Pro. Обидва мають відмінну енергоефективність, але суттєво відрізняються за архітектурою, багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. Розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках і реальних завданнях.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra випереджає Intel Core i7 13705H у багатопотокових завданнях завдяки 20 ядрам (16 продуктивних + 4 енергоефективних) та вищим показникам у Cinebench R23 багатоядерному (23841 проти 18765) і Geekbench 6 багатоядерному (18530 проти 12585). Він також значно швидший у компіляції коду, стисненні файлів та обробці PDF. Однак Intel Core i7 13705H демонструє кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1874 проти 1510) і трохи вищий результат у Passmark одноядерному (3404 проти 3868, хоча тут M1 Ultra виграє). Для ігор та звичайних завдань Intel може бути вигіднішим, але для професійної роботи з відео, 3D та кодом M1 Ultra є беззаперечним лідером.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 18765 у Intel Core i7 13705H, що робить його майже на 27% потужнішим у складних обчисленнях.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 13705H виграє в одноядерному тесті Cinebench R23 (1874 проти 1510), що дає йому перевагу в швидкодії простих додатків та іграх.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно кращу інтегровану графіку (53 бали проти 33), що дозволяє ефективніше працювати з відео та 3D без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Компіляція та стиснення: M1 Ultra компілює код зі швидкістю 189 Klines/sec (проти 87.4) та стискає файли зі швидкістю 2000 MB/sec (проти 1240), що вдвічі швидше за Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1874 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 18765 23841

GeekBench v6

File compression 1240 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 87.4 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 325 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 372.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 255.1 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 47.4 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 121.2 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 12585 18530

PassMark

Integer math 83.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 60.6 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 115M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 26.6M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 254.1 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3404 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 23129 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-13705H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13705H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i7 13705H чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 13705H кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1874 проти 1510 у Cinebench R23) та сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано під x86.

Чи варто обирати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки потужній інтегрованій графіці (53 бали) та високій багатопотоковій продуктивності (23841 бал у Cinebench R23), що прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), але M1 Ultra споживає менше енергії на одиницю продуктивності завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю в компіляції коду?

Так, M1 Ultra значно швидший: 189 Klines/sec проти 87.4 Klines/sec у Intel, що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Ultra має значно потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 33), що дозволяє виконувати завдання 3D-моделювання та обробки відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.