Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13705H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13705H та Apple M2 — два потужні процесори, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках. Перший належить до лінійки Intel 13-го покоління (Raptor Lake) і орієнтований на високу багатопотокову продуктивність, тоді як Apple M2 — це ARM-чип із фірмовою архітектурою, що славиться енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i7 13705H виграє в багатопотокових завданнях завдяки значно вищим показникам Cinebench R23 (багатоядерний) — 18765 проти 8667 у M2, а також у Passmark (багатоядерний) — 23129 проти 15547. Водночас Apple M2 демонструє кращу однопотокову ефективність у Geekbench 6 (2589 проти 2517) і має вищий Passmark (одноядерний) — 3901 проти 3404. Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 традиційно холодніший і тихіший. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність або робота з відео — обирайте Intel. Для повсякденних завдань і тривалої автономності — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i7 13705H майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18765 проти 8667, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 випереджає Intel у Passmark (одноядерний) — 3901 проти 3404, а також у Geekbench 6 (одноядерний) — 2589 проти 2517, що дає перевагу в швидкодії інтерфейсу та легких додатках.
  • Інтегрована графіка: Обидва процесори мають схожі бали за інтегровану графіку (33 vs 31), але Apple M2 забезпечує кращу енергоефективність у графічних завданнях завдяки оптимізації під macOS.
  • Енергоефективність: Обидва отримали 100 балів, однак Apple M2 споживає менше енергії в реальних сценаріях, що дозволяє ноутбукам працювати довше без підзарядки.
  • Бенчмарки обробки даних: Intel Core i7 13705H швидше стискає файли (1240 MB/s проти 1130) і компілює код (87.4 Klines/s проти 80.4), тоді як M2 краще справляється з текстовими завданнями (257.4 pages/s проти 255.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1874 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 18765 8667

GeekBench v6

File compression 1240 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 87.4 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 325 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 372.9 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 255.1 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 47.4 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 121.2 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 12585 10122

PassMark

Integer math 83.8 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 60.6 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 115M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 26.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 254.1 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3404 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 23129 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13705H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13705H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i7 13705H чи Apple M2?

Intel Core i7 13705H зазвичай краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. Apple M2 має обмежену бібліотеку ігор під macOS, хоча інтегрована графіка в обох схожа.

Що обрати для відеомонтажу: Intel чи Apple M2?

Для відеомонтажу Intel Core i7 13705H пропонує вищу продуктивність у багатоядерних завданнях, що прискорює рендеринг. Однак Apple M2 оптимізований для Final Cut Pro і може бути ефективнішим у цьому софті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 традиційно споживає менше енергії в реальних умовах, що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи варто переплачувати за Intel Core i7 13705H?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з великими даними. Для звичайних завдань Apple M2 буде достатньо і часто дешевше.

Який процесор краще для програмування?

Intel Core i7 13705H швидше компілює код (87.4 Klines/s проти 80.4), що дає перевагу в розробці. Однак Apple M2 має кращу однопотокову продуктивність, що корисно для інтерактивних середовищ.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.