Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13705H vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13705H та Apple M2 Pro — два потужні процесори 2023 року, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але підходи до енергоефективності та багатозадачності суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми проаналізуємо бенчмарки, реальну продуктивність та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високий рівень енергоефективності (100 балів). Intel Core i7 13705H випереджає M2 Pro в одноядерному Cinebench R23 (1874 проти 1589) та багатоядерному (18765 проти 13876), а також у Passmark. Натомість Apple M2 Pro показує кращі результати в Geekbench 6 (2666 одноядерний, 14489 багатоядерний) та у файлових операціях (1630 MB/s проти 1240 MB/s). Загальний рахунок майже однаковий (58 vs 59), тому вибір залежить від екосистеми та специфічних завдань.

Основні відмінності

  • Intel Core i7 13705H значно швидший у Cinebench R23 (одноядерний 1874 проти 1589, багатоядерний 18765 проти 13876), що вказує на перевагу в рендерингу та обчисленнях.
  • Apple M2 Pro випереджає у Geekbench 6 (одноядерний 2666 проти 2517, багатоядерний 14489 проти 12585), демонструючи кращу оптимізацію під ARM-архітектуру.
  • У швидкості стиснення файлів M2 Pro значно потужніший (1630 MB/s проти 1240 MB/s), що важливо для роботи з великими даними.
  • Intel Core i7 13705H має вищий показник у Passmark CPU (одноядерний 3404 проти 4106? ні, навпаки: M2 Pro 4106 проти 3404) — уточнено: M2 Pro лідирує в Passmark одноядерному (4106 проти 3404) та багатоядерному (26571 проти 23129).
  • Apple M2 Pro отримав трохи вищий загальний бал (59 проти 58) та кращу інтегровану графіку (39 проти 33), що робить його більш збалансованим для мультимедіа.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1874 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 18765 13876

GeekBench v6

File compression 1240 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 87.4 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 325 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 372.9 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 255.1 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 47.4 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 121.2 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 12585 14489

PassMark

Integer math 83.8 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 60.6 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 115M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 26.6M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 15.3 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 254.1 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1793 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 14.6B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3404 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 23129 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i7-13705H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 768 2432
TMUs 48 152
ROPs 24 76
Обчислювальні блоки 96 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13705H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13705H чи Apple M2 Pro?

Intel Core i7 13705H має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 та ширшу сумісність з іграми на x86, тому він кращий для геймінгу. Apple M2 Pro поступається через обмежену підтримку ігор під ARM.

Що обрати для відеомонтажу: Intel Core i7 13705H чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій швидкості файлових операцій (1630 MB/s) та оптимізованому кодекам у Final Cut Pro. Intel Core i7 13705H також справляється, але потребує більше енергії.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M2 Pro традиційно споживає менше завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.

Чи варто переходити з Intel на Apple M2 Pro?

Якщо ви працюєте в екосистемі Apple (macOS, Final Cut Pro) та потребуєте високої продуктивності в Geekbench і файлових операціях, M2 Pro — чудовий вибір. Для сумісності з Windows-софтом та іграми краще залишити Intel.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M2 Pro має вищий бал інтегрованої графіки (39 проти 33), що робить його кращим для легкого редагування фото та відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.