Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13705H vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13705H і Apple M4 Max (14-Core) — це потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва чипи демонструють високу продуктивність, але M4 Max вирізняється свіжішою архітектурою (2024 рік) та значно вищими показниками в одно- та багатопотокових тестах. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) суттєво випереджає Intel Core i7 13705H за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 40%, багатопотокова — майже вдвічі (за Geekbench 6). M4 Max також має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра) та новішу архітектуру ARMv9. Водночас Intel Core i7 13705H залишається гідним вибором для завдань, оптимізованих під x86, і пропонує вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (18765 vs 23841). Якщо вам потрібна максимальна швидкість і енергоефективність — обирайте Apple M4 Max. Якщо ви працюєте зі специфічним ПЗ під Windows — Intel Core i7 13705H буде надійним варіантом.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3996 проти 2517 у Intel Core i7 13705H.
  • У багатопотокових тестах M4 Max також лідирує: Geekbench 6 багатоядерний — 23275 проти 12585, що майже вдвічі більше.
  • Інтегрована графіка M4 Max (32 ядра) значно потужніша, ніж у Intel (оцінка 63 проти 33), що важливо для роботи з відео та 3D.
  • Енергоефективність обох процесорів на високому рівні (100 балів), але M4 Max досягає кращої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i7 13705H вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 Max — у жовтні 2024, що дає останньому перевагу в технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1874 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 18765 23841

GeekBench v6

File compression 1240 MB/sec Немає даних
Clang compilation 87.4 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 325 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 372.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 255.1 pages/sec Немає даних
Background blur 47.4 images/sec Немає даних
Photo processing 121.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 19.2 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2517 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 12585 23275

PassMark

Integer math 83.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 60.6 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 115M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 26.6M Strings/sec Немає даних
Data encryption 15.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 254.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1793 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 14.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3404 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 23129 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-13705H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 2,4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1792 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 4096
TMUs 48 256
ROPs 24 128
Обчислювальні блоки 96 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13705H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13705H чи Apple M4 Max?

Для ігор, оптимізованих під x86, Intel Core i7 13705H може бути кращим через сумісність. Однак Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність у нативних іграх для macOS.

Чи варто обирати Apple M4 Max для роботи з відеомонтажем?

Так, Apple M4 Max чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності, потужній інтегрованій графіці та енергоефективності. Він значно швидший за Intel Core i7 13705H у бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.

Чи підтримує Intel Core i7 13705H більше програм, ніж Apple M4 Max?

Так, Intel Core i7 13705H сумісний з ширшим спектром програм для Windows, особливо старих або специфічних x86-додатків. Apple M4 Max працює лише з macOS та потребує емуляції для x86-програм.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M4 Max показує значно вищу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 (23275 проти 12585), що робить його кращим для важкої багатозадачності, наприклад, компіляції коду або рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.