Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1370P vs AMD Ryzen 9 5950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1370P (2023 рік) та AMD Ryzen 9 5950X (2020 рік) – два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший – мобільний чип із 14 ядрами (6 продуктивних + 8 ефективних), другий – потужний десктопний 16-ядерник. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні результати в бенчмарках, енергоефективність та продуктивність в однопотокових і багатопотокових завданнях.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 5950X значно випереджає Intel Core i7 1370P у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 26017 проти 13159), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Однак Core i7 1370P демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1995 проти 1614) та кращу енергоефективність, що важливо для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для стаціонарного ПК – обирайте Ryzen 9 5950X. Для мобільного використання з акцентом на швидкість окремих додатків – Intel Core i7 1370P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 5950X майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (26017 проти 13159) та Passmark багатоядерному (45602 проти 20114).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 1370P випереджає в Cinebench R23 одноядерному (1995 проти 1614) та Geekbench 6 одноядерному (2589 проти 2276).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Core i7 1370P споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 5950X отримав вищий бал (57 проти 31), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.
  • Рік випуску: Intel Core i7 1370P новіший (2023 проти 2020), що пояснює кращу однопотокову продуктивність та підтримку сучасних інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1995 1614
Cinebench R23 (багатоядерний) 13159 26017

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 82.3 Klines/sec 147.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 289.9 pages/sec 224.5 pages/sec
PDF Renderer 306.7 Mpixels/sec 372.1 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 41.9 images/sec 28.4 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 85 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 38.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2276
Geekbench 6 (багатоядерний) 11385 12728

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 187.6 GOps/sec
Floating point math 55.1 GOps/sec 100.2 GOps/sec
Find prime numbers 99M Primes/sec 233M Primes/sec
Random string sorting 23.1M Strings/sec 65.5M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 39.8 GBytes/sec
Data compression 213.2 MBytes/sec 626.1 MBytes/sec
Physics 1452 Frames/sec 1898 Frames/sec
Extended instructions 12.6B Matrices/sec 40.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3532 3468
Passmark CPU (багатоядерний) 20114 45602

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2023 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i7-1370P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 1,9 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 768 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 96 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1370P Сайт AMD Ryzen 9 5950X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1370P чи AMD Ryzen 9 5950X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core i7 1370P має невелику перевагу. Однак Ryzen 9 5950X також забезпечує високу частоту кадрів, особливо в багатопотокових іграх.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5950X для відеомонтажу?

Так, завдяки 16 ядрам і високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 26017) він чудово справляється з рендерингом та експортом відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i7 1370P, як мобільний чип, споживає менше енергії в реальних умовах.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, це порівняння показує різницю в архітектурі: Core i7 1370P оптимізований для ноутбуків, а Ryzen 9 5950X – для потужних стаціонарних ПК.

Який процесор кращий для компіляції коду?

AMD Ryzen 9 5950X значно швидший у Clang compilation (147.1 Klines/sec проти 82.3), тому краще підходить для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.