Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1370P vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1370P та Apple M1 Ultra — два потужні процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. i7 1370P, випущений у 2023 році, належить до лінійки Intel для мобільних пристроїв, тоді як M1 Ultra (2022) — це флагманський чип Apple для професійних робочих станцій. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i7 1370P у багатопотокових завданнях завдяки 20 ядрам (16 продуктивних + 4 енергоефективних) та вищому показнику Cinebench R23 (23841 vs 13159). Він також демонструє кращу продуктивність у рендерингу, компіляції коду та роботі з PDF. Однак Intel i7 1370P має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1995 vs 1510) та Geekbench 6 (2589 vs 2436), що робить його кращим для ігор та додатків, чутливих до частоти. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важким контентом — обирайте M1 Ultra. Для мобільності та ігор — i7 1370P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 (23841 проти 13159) та Passmark (41175 проти 20114), що робить його ідеальним для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: Intel i7 1370P випереджає в Cinebench R23 (1995 проти 1510) та Geekbench 6 (2589 проти 2436), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має вищий показник (53 проти 31), що дає перевагу в графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM, що важливо для автономності ноутбуків.
  • Дата виходу: Intel i7 1370P новіший (січень 2023), тоді як M1 Ultra вийшов у березні 2022, але залишається конкурентоспроможним завдяки унікальній архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1995 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 13159 23841

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 82.3 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 289.9 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 306.7 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 248.3 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 41.9 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 103.1 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 11385 18530

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 55.1 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 99M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 23.1M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 213.2 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1452 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 12.6B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3532 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 20114 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-1370P APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 1,9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1370P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1370P чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 1370P краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 1995 проти 1510) та сумісності з більшістю ігор через архітектуру x86.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово справляється з відеомонтажем завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 23841) та потужній інтегрованій графіці (53 бали).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra забезпечує вищу продуктивність при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM, що подовжує час роботи від батареї.

Чи можна порівнювати Intel i7 1370P та Apple M1 Ultra безпосередньо?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), бенчмарки, як-от Geekbench та Cinebench, дозволяють об'єктивно порівняти їхню продуктивність у різних сценаріях.

Який процесор обрати для роботи з кодом та компіляції?

Apple M1 Ultra значно швидший у компіляції (Clang 189 Klines/sec проти 82.3), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.