Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 1370P vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 1370P та Apple M4 (8-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва забезпечують високу продуктивність, але M4 виділяється кращою однопотоковою роботою та інтегрованою графікою, тоді як i7 1370P демонструє вищі результати в багатоядерних завданнях Cinebench. Розберімося, який процесор підійде саме вам.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) випереджає Intel Core i7 1370P за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3671 проти 2589) та інтегрованою графікою (63 проти 31 балів), що робить його ідеальним для швидких повсякденних завдань і роботи з графікою. Однак i7 1370P лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (13159 проти 11228) та Passmark (20114 проти відсутніх даних), що важливо для відеомонтажу чи компіляції. Загальний рейтинг M4 (71) вищий, ніж у i7 (58), завдяки кращій енергоефективності та однопотоку.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 (8-Core) має 90 балів проти 73 у i7 1370P, що підтверджується Geekbench 6 (3671 vs 2589).
  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i7 1370P перевершує M4 у Cinebench R23 (13159 vs 11228), але поступається в Geekbench 6 (11385 vs 13670).
  • Інтегрована графіка: M4 отримує 63 бали проти 31 у i7, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва мають 100 балів, але M4 використовує ARM-архітектуру, що зазвичай забезпечує нижче енергоспоживання в ноутбуках.
  • Дата виходу: Intel вийшов у січні 2023 року, а Apple M4 — у жовтні 2024, що робить M4 новішим і технологічно свіжішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1995 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 13159 11228

GeekBench v6

File compression 1110 MB/sec Немає даних
Clang compilation 82.3 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 289.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 306.7 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 248.3 pages/sec Немає даних
Background blur 41.9 images/sec Немає даних
Photo processing 103.1 images/sec Немає даних
Ray tracing 17.8 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2589 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 11385 13670

PassMark

Integer math 80.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 55.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 99M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 23.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.9 GBytes/sec Немає даних
Data compression 213.2 MBytes/sec Немає даних
Physics 1452 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 12.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3532 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 20114 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i7-1370P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 1,9 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.4 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 768 1024
TMUs 48 64
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 96 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 1370P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 1370P чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) має значно кращу інтегровану графіку (63 бали проти 31), тому в іграх без дискретної відеокарти він буде продуктивнішим, особливо в оптимізованих для ARM проектах.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1370P для відеомонтажу?

Так, i7 1370P демонструє вищі результати в багатоядерному Cinebench R23 (13159) та Passmark (20114), що корисно для рендерингу, але M4 може бути швидшим в однопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M4 (8-Core) на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в ноутбуках, що подовжує час автономної роботи.

Який процесор новіший: Intel Core i7 1370P чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) вийшов у жовтні 2024 року, тоді як Intel Core i7 1370P — у січні 2023, тому M4 є новішим і має сучаснішу архітектуру.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i7 1370P?

Intel Core i7 1370P кращий для багатопотокових завдань, таких як компіляція коду (82.3 Klines/sec) та обробка фото (103.1 images/sec), де він перевершує M4 за рахунок вищої багатоядерної продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.