Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i7 13800H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i7 13800H та Apple M1 Ultra — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури та платформи. Перший створений для високопродуктивних ноутбуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для Mac Studio та MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще відповідає вашим завданням: від роботи з графікою до компіляції коду.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (23841 проти 19120) та Geekbench 6 (18530 проти 12815), а також значно швидше працює з файловою компресією (2000 MB/s) та компіляцією Clang (189 Klines/s). Intel Core i7 13800H виграє в одноядерному Cinebench (1890 проти 1510) та обробці фону (51.7 images/s). Загальний рахунок M1 Ultra вищий (65 vs 60), але обидва мають однакову енергоефективність (100). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і робота з великими обсягами даних — M1 Ultra; для однопотокових завдань і гнучкості платформи — i7 13800H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra значно випереджає i7 13800H у Cinebench R23 (23841 проти 19120) та Geekbench 6 (18530 проти 12815).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i7 13800H має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1890 проти 1510), але поступається у Passmark (3571 проти 3868).
  • Швидкість компіляції та стиснення: M1 Ultra майже вдвічі швидше компілює Clang (189 vs 91.9 Klines/s) та стискає файли (2000 vs 1170 MB/s).
  • Графічні завдання: M1 Ultra краще обробляє фото (151.4 vs 98.8 images/s) та трасування променів (27.8 vs 21.6 Mpixels/s), тоді як i7 13800H швидше розмиває фон (51.7 vs 42.3 images/s).
  • Платформа та енергоефективність: Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra працює лише на Mac, а i7 13800H — універсальний для Windows-ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1890 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 19120 23841

GeekBench v6

File compression 1170 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 91.9 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 323.9 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 349.7 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 256.6 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 51.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 98.8 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 21.6 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2534 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 12815 18530

PassMark

Integer math 95.1 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 68.6 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 33.5M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 18 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 303.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1966 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 18.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3571 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 27061 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i7-13800H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (96EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 768 8192
TMUs 48 512
ROPs 24 256
Обчислювальні блоки 96 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 2,3 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i7 13800H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i7 13800H чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i7 13800H зазвичай кращий для ігор через ширшу сумісність з Windows-іграми та вищу однопотокову продуктивність. M1 Ultra має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор на macOS обмежена.

Чи варто обирати M1 Ultra замість i7 13800H для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra забезпечує вищу багатопотокову продуктивність і швидше обробляє фото та трасування променів, що робить його кращим вибором для професійного відеомонтажу на Mac.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак M1 Ultra зазвичай споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань завдяки ARM-архітектурі.

Чи підходить Intel Core i7 13800H для компіляції коду?

Так, але M1 Ultra значно швидше компілює Clang (189 vs 91.9 Klines/s). Якщо ви працюєте з великими проєктами, M1 Ultra буде ефективнішим.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Ultra має вищий рейтинг інтегрованої графіки (53 vs 38) та швидше обробляє фото (151.4 vs 98.8 images/s), тому він кращий для графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.